Zayıflama Yöntemleri Nelerdir - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Zayıflama Yöntemleri Nelerdir

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir
3 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 396 kez okundu.

Zayıflama yöntemleri nelerdir?

Günümüzde zayıflama yöntemlerini değiştirip değiştirip önümüze sunan bir çok kişi tanıyoruz. Gazetelerde, televizyon programlarında, internet ortamlarında birçok kişi zayıflama diyetleri, zayıflama yöntemleri geliştirip bizlere hazırlamaktadır. Peki nedir bu zayıflama yöntemleri? Aslında öncelikle bilmemiz gereken şeyler doğadaki besinleri nasıl kullanmamız gerektiğidir. Biz besinleri tüketirken aldığımız kalorileri ve kaybettiğimiz kalorileri acaba biliyor muyuz? Öncelikle sizlere bahsetmek istediğim zayıflatan sebzeler, sayıflatan meyveler, zayıflatan doğada bulunan bitkilerin, gıda ve içeceklerin hakkında bilgilerdir.

Sebze ile hazırlanmış diyet, yemek tarifi veya bitkisel kürler bizi zayıflatır mı?

Sebzeler hızlı kilo kaybı sağlayabilir çünkü kalori değerleri düşüktür ve atıştırma, ana yemek veya garnitür olarak tüketilebilirler. Antre veya salatalarda ıspanak, marul, karışık yeşillikler kullanılabilir. Domates sosuna, türlüye, omlete, sandviçlere sebze koyarak kalorisini fazla artırmadan daha büyük porsiyonlar oluşturabilirsiniz. Patates gibi nişastalı sebzeler ise lif, vitamin ve mineral sunar ama kalori değerleri daha yüksektir.

Peki ya Etler, Peynirler Hakkında Neler Düşünüyor sunuz?

Kızarmış etler, yağlı peynirler ve etler yerine yağsız proteinleri seçerek yüzlerce kaloriden kaçınmış olursunuz ve kilo vermeniz kolaylaşır. Beyaz et, derisiz tavuk, hindi, light tofu, ton balığı, ızgara karides düşük kalorili, yüksek proteinli gıdalardır ve sizi tok tutarlar. Çökelek peyniri, sade yoğurt ve haşlanmış yumurta da kolayca tüketilen ve açlığı baskılayan proteinli gıdalardır.

Vazgeçilmez olan Tatlılar Diyet Bozar mı ?

Yüksek kalorili tatlıların yerine tüketilirse meyveler iyi bir tercih olabilir. Elmalar, küçük taneli meyveler, üzüm, portakal, mandalina, armut ve şeftali tatlılardan daha düşük kalorili seçeneklerdir. Kurutulmuş meyve ve meyve suyu da meyve ihtiyacını karşılar ancak kalori değerleri daha yüksektir.

Peki Zayıflamaya Başlamadan Önce Bunları Biliyor musunuz?

Su ve lif oranı yüksek çorbalar düşük kalorili olabilir. Kremalı ve peynirli ve çorbalar yerine daha sulu çorbaları tercih edin ve brokoli, soğan, kereviz, domates gibi düşük kalorili sebzelerle zenginleştirin. Fasulyeler de tercih edilebilir çünkü yağ oranı düşükken, lif ve protein oranı yüksektir.

bir önceki yazımızda zayıflatan şifalı bitkiler den bahsetmiştik.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg