Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunabiliriz? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunabiliriz?

Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunabiliriz?
24 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 541 kez okundu.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş ışınları oldukça fazlalaştığını söyleyebiliriz. Günün belli saatlerin de ise güneş ışınları oldukça yoğun bir şekilde olmaktadır. Bu saatler içerisinde dışarıda geçirilen vakitler güneş ışınlarına direk olarak insana gelmesine sebep oluyor. D vitamini açısından oldukça yararlı olan güneş ışınlarının fazlası da cilde zarar verebilmektedir. Güneş ışınlarının en büyük zararı arasında cilt kanseri bulunmaktadır. Çünkü güneş ışınları yoğun bir şekilde vücuda geldiği zaman zarar verecek boyutta gelmektedir. Uzmanlar genellikle güneş ışığının yoğun olduğu saatlerde dışarıda bulunmamanın önemli olacağını bildirmektedirler. Ancak insanlar işleri ile ilgili gün içinde güneş ışınlarının yoğun olduğu zamanlar da dışarıda durmaktadırlar.

Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunabiliriz?
Güneş ışınlarından nasıl korunabiliriz ?
Uzmanlar özellikle öğlen vakitlerinde dışarıda mümkün olduğunca az durulması gerektiğini belirtmektedirler. Bu saatler de dışarıda olanlar için ise dışarıya çıktıklarında şapka, şemsiye gibi güneş ışınlarından kendilerini koruyacakları eşyalar özellikle taşımları ve takmaları gerekmektedir. Ayrıca kolları ve bacakları örten elbiseler de kullanılabilir.
Bunun yanında güneş ışınlarından korunmak için kremlerde fayda vermektedir. Güneş ışınlarından koruyan kremler kullanılabilir. Dışarı çıkmadan yaklaşık 30-35 dakika öncesin de kremi vücudun güneş alacak yerlerini sürebilirsiniz. Bu sayede güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kendimizi koruyabiliriz.

Bİr önceki yazımızda böbrek taşı rahatsızlığı ile ilgili bilgiler içermekte olan bir yazı yayınladık.

Zararlı Güneş Işınlarından Nasıl Korunabiliriz? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. kenan dedi ki:

    geçen gün yaklaşık 6-7 saat kadar güneş ışığına mağruz kalacak şekilde gezi yaptık, eve geldiğimde kolumda ve ensemde acımalar ve kızarıklıklar vardı, bir kaç gün sonrada bu kızarıklıklar soyulmaya başladı, dikkatli olun arkadaşlar, aşırı güneş ışınlarına karşı dikkatli olmak lazım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg