Şok Diyet Yapmak Neden Sağlıksız? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şok Diyet Yapmak Neden Sağlıksız?

Şok Diyet Yapmak Neden Sağlıksız?
5 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 228 kez okundu.

Şok diyetlerin neden işe yaramadığını biliyor musunuz? Neden herkes şok diyetlerin peşinde? Hem sağlığınızı olumsuz etkileyecek hem de verdiğiniz kiloları bir süre sonra hızla almanıza sebep olacak şok diyetler hakkında bilmeniz gerekenler var. Hep birlikte şok diyetlerin neden sağlıksız olduğuna göz atalım ve öğrenelim.

Öncelikle normal beslenerek yani hayatımıza sağlıklı yiyecekleri alarak doğal yollardan beslenmek ve istediğimiz kiloya inmek varken neden hep zor ve kötü sonuçlara yol açanları tercih ediyoruz? Neden sağlıklı beslenmek varken aç kalarak ve aldığımız kaloriyi yarıya düşürerek en kötü sonuca ulaşmaya çalışıyoruz? Günde 1700 kalori alıyorsak bunu 700 kaloriye düşürmeye çalışıyoruz ve sonunda metabolizmamız yavaşlıyor. Dinlenir halde yaktığımız kaloriyi kısarak kilo vermeye çalışıyoruz. O kadar yanlış ve olumsuz sonuçlara yol açabilir ki! Asla ve alsa şok diyetler uygulamamalıyız.

Metabolizmamızın en hızlı olması gereken dönemde yavaşlaması kilo vermemizi değil var olan kilomuzu korumaya anca yeter ve ardından gelenler ise bizi daha da olumsuz etkiler. Mesela asla düzenli kilo veremezsiniz. Sadece açlık çeker ama metabolizmanızı yavaşlatmış olursunuz. Bu süreci bitirdiğiniz zaman yemek yemeğe başladığınızda hızla kilo almaya başlarsınız. Yani verdiğiniz tüm kilolar boşa gider. Hem düzenli beslenememiş oluruz hem de en sağlıksız yöntemi tercih etmiş oluruz.

Şok diyet yapmak sağlıksızdır. Çünkü bedenen ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bir anda kısmak size sadece olumsuz sonuçlar olarak geri dönecektir. Bedenen yaşayacağınız sıkıntının farkında olmalısınız. Tüm vitamin, mineral ve besinlerden yoksun kalacaksınız. Sağlığınızı tehlikeye atacaksınız ve sonunda zayıflamaya başlayacaksınız ancak bunun çoğu diyetten sonra geri alacağınız kilolar olacak. Bunun adı tam anlamı ile zayıflama değil, bedeninize yaptığınız işkencedir.

Kalıcı kilo vermek istiyorsanız, sizin yapmanız gereken; önünüze bir hedef koyun ve bunun için sağlıklı ve düzenli beslenme yöntemlerini tercih edin. Böylece kalıcı kilo vermeye başlayacak ve sağlığınızı tehlikeye atmadan kendiniz için harika bir tercih yapmış olacaksınız. Şok diyetlere ihtiyacınız yok yani sadece düzenli beslenmeye ve harekete ihtiyacınız var!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg