Sivrisineklere Karşı Önlem - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Sivrisineklere Karşı Önlem

Sivrisineklere Karşı Önlem
27 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 402 kez okundu.

Böcekler bir diş sarımsakta olan allicin maddesinin ter ile çıkması sonucunda ortaya çıkan kokuya dayanamazlar. Ve böylece sizi ısırmaktan uzak dururlar.
Sivrisinekler her yazın azabıdırlar. Kimseyi rahat bırakmazlar, ister çocuk ister büyük olsun, ister tatile giden, isterse de şehirde kalanlar olsun.

Sivrisineklere Karşı Önlem
Eğer 24 saat için doğal bir koruma arıyorsanız oldukça faydalı şifalı bir bitki olan sarımsak deneyin. “Sarımsak ana etken maddesi olan allicin nedeniyle böceklere karşı doğal bir itici olarak çalışıyor” phytotherapist Fabio Firenzuoli söylemektedir. “Bu madde cilt vasıtasıyla böcekler için özellikle istenmeyen koku veren ter yoluyla atılır.”
Bir sarımsak ile tatlandırılmış domates soslu kuru kızartılmış ekmek de aynı etkiye sahiptir. Bu şekilde yendiği zaman sarımsak hem damak zevkinize iyi gelecektir, hem de sivrisinekler için itici bir sprey rolüne sahip olacaktır. Ve günde iki ya da üç dış sarımsak yeme ile kendinizi ısırıklara karşı koruya bilirsiniz. Sarımsak şifalı bitkisi ile nefesinizdeki rahatsız edici koku yüzünden telaş ediyorsanız da bir sorun yoktur. Bunun için de özel usuller vardır ki, bunları etmekle hiç bir sarımsak kokusu kalmayacaktır.
Eğer siz de yaz aylarında rahatsız edici sivrisineklerden bıktıysanız, o zaman sarımsağı deneyin ve sonucunu kendiniz de göreceksiniz.

Bir önceki yazımızda Karpuzun Faydaları ve Yararları konu başlıklı yazın güzel meyvelerinden olan karpuz hakkında bilgiler içeren bir yazı yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg