Siğil için Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Siğil için Şifalı Bitkiler

Siğil için Şifalı Bitkiler
7 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 547 kez okundu.

Siğil deride meydana gelen bir hastalıktır. Siğile neden olan şey ise bir virüstür. Bu virüs deride yer aldıktan sonra, vücutta bazı kabarcıklar oluşmaktadır. Siğile neden olan temel virüs ise papillom virüsüdür. Siğiller, temas yolu ile bulaşabilir. Özellikle kamuya açık ortamlarda mesela toplu taşıma araçlarında ya da banyoda ortak kullanılan eşyalar yolu ile bulaşabilmektedir.

Bunların dışında siğil vücudun her yerinde oluşabilmektedir. Özellikle vücudun el, parmak ve ayak bölgelerinde görülmektedir. Siğiller kötü huylu kabarcıklar değildirler. Siğilin birçok tedavi yöntemi vardır. Bu tedaviler isteğe göre değişmektedir; isteyen tıbbi yöntemlerle isteyen de daha doğal yöntemler kullanabilmektedir. Siğil diğer deri hastalıklarında olduğu gibi kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Toplum içerisinde hareket ederken vücutta oluşan bu kabarcıklar kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Bu durum kişilerde öz güven eksikliğine neden olabilmektedir. Vücut direnci düşük olan insanlara siğil bulaşma riski daha yüksektir. Yani siğil virüsü bağışıklı sistemi güçlü olan insanlarda daha az görülür.

Vücutta yer alan kesik ve yaralara siğil virüsünün daha kolay yerleştiği belirtilmektedir. Bunun dışında temiz olmayan ortamlarda da siğilin bulaşma ihtimali daha yüksektir. Bu yüzden her şeyden önemlisi ortak kullandığınız alanlar dikkat edilmesi gereken birincil faktördür. Kötü beslenme koşulları ve streste siğilin oluşmasını tetikleyen faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca siğilin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunların arasında; ayak tabanı siğilleri, düz siğiller, etek siğilleri sayılabilir. Siğilin ne olduğunu ve neden oluştuğunu açıkladıktan sonra siğil için şifalı bitkilere biraz da bakalım.

Fesleğen

Fesleğen siğil tedavisinde kullanılan bitkilerden bir tanesidir. Fesleğen içerisinde barındırdığı antiviral ve antibakteriyel özelliği sayesinde cildi temizler ve cilt üzerinde bakteri oluşmasını engeller.

Sarımsak

Sarımsak birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi siğil gibi cilt hastalıklarında da kullanılmaktadır. İçerisinde bol miktarda sülfür barındıran sarımsağın, ciltte oluşan lekelerde iltihap ve enfeksiyon kapmasını engeller ve bakterilerin yok olmasını sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü sarımsak birçok cilt hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Havuç

Günlük yaşantımızda pek çok yemeğin içerisinde kullandığımız ve tükettiğimiz havuç, aynı zamanda bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Havuç, içerisinde A vitamini, antioksidan ve mineral barındırmaktadır. Bu besinleri içermesi havucu ciltte meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanımını artırmıştır. Havuç, siğil lekelerini temizlemede ve cildi korumaya yaramaktadır.

Hint Yağı

Hint yağı siğil tedavisinde kullanılan alternatif seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle çok kurumuş olan lekeler üzerine uygulandığı zaman lekeleri nemlendirici etkisi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı siğil gibi cilt hastalıklarında Hint yağı kullanılabilmektedir.

Aloe Vera

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan Aloe vera bitkisi siğil tedavisinde de sıkça kullanılmaktadır. Özellikle vücutta bulunan yaraların iyileşmesinde ve oluşan tahrişlerin giderilmesinde içerisinde barındırdığı vitaminlerin ve minerallerin büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bunun dışında oluşan siğil kabarcığında oluşan iltihabı kurutabilme etkisine sahiptir.

Yukarıda açıkladığımız gibi siğil tedavisinde birden fazla bitki türü tedavi amaçlı kullanılabilmektedir. Ayrıca biz bu bitkilerin sadece siğil hastalığında nasıl bir etkilerinin ve nasıl bir faydalarının olduğunu açıklamaya çalıştık. Bu bitkilerin bunun dışında pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Birçok faydası bulunan bu bitkileri kullanırken kullanım şekillerini ve hazırlanış şekillerine dikkat etmek gerekir. Özellikle bitkiyi hangi madde ile birlikte kullandığınız büyük önem teşkil etmektedir. Sebebi ise birlikte kullanılmaması gereken maddeleri birlikte kullanıp tüketmek sakıncalı olabilir. Bu durum ciltte kalıcı bir hasara neden olabilir. Bunun dışında yine aşırı tüketimden kaçınmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg