Şifalı Bitkileri Tıbbi Yağ Olarak Kullanma Yöntemi - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şifalı Bitkileri Tıbbi Yağ Olarak Kullanma Yöntemi

Şifalı Bitkileri Tıbbi Yağ Olarak Kullanma Yöntemi
5 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 528 kez okundu.

Şifalı bitkiler ile elde edilen tıbbi ve bitkisel yağlar oldukça yararlıdır. Romatizmal rahatsızlıkları geçirmek, bölgesel kan dolaşımını arttırmak ve gerilen kasları gevşetmek için tıbbi yağ yöntemi cilt yüzeyine haricen uygulanır. Genellikle bu bitkisel çözümler sıklıkla zencefil, kırmızı şili biberi gibi baharatlı bitkilerden hazırlanır. Bitki ve yağ oranını koruyarak daha az miktarlarda hazırlanabilir. Genellikle bir ölçek kuru bitkiden üç ölçek yağ çıkmaktadır.

Gerekli Malzemeler Nelerdir?
500 Gram Kurutulmuş veya 1000 Gram Taze Bitki
1500 Ml Sızma Zeytinyağı

Şifalı Bitkileri Tıbbi Yağ Olarak Kullanma Yöntemi

Bitkisel Yağların Saklama Koşulları Nasıldır?
Faydalı şifalı bitkileri tıbbi yağ yöntemi ile kullanmak için hazırlamış olduğunuz karışımı ağzı kapalı şekilde, koyu cam şişeler içerisinde bir yıla kadar saklayabilirsiniz. Fakat en faydalı sonucu yakalamak için altı ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Sıcak Yöntem ile Tıbbi Yağ Nasıl Hazırlanır?
1.Adım : Kaynamış su dolu tencerenin üzerine oynamayacak şekilde bir cam kase yerleştirin. Bu tencerenin içerisine ince kıyılmış doğranmış bitkiyi ve yağı cam kaseye döküp benmari usulü karıştırın. Ağzını kapattıktan sonra yaklaşık 2-3 saat ağır ağır kaynatmaya bırakın.
2.Adım : Karışımı ateşten alıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra tülbentten geçirip bir kaba veya bir sürahi içerisine boşaltın. Cam kasedeki karışıma iyice bastırıp hazırlamış olduğunuz bütün yağın çıkmasını sağlayın.
3.Adım : Bu çıkan yağı kavanoza koyarak ağzını kapatın.

Bir önceki yazımızda şifalı bitkileri hazırlama ve bitki çayları hazırlama yöntemi hakkında bilgiler verdik.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg