Şifalı Bitkileri Bitkisel Krem Olarak Kullanma Yöntemi - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şifalı Bitkileri Bitkisel Krem Olarak Kullanma Yöntemi

Şifalı Bitkileri Bitkisel Krem Olarak Kullanma Yöntemi
9 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 800 kez okundu.

Bitkisel kremler son dönemde oldukça popüler bitkisel tedavi ve cilt bakım ürünleri arasına girmiştir. Bu bitkisel kremleri evde, sağlıklı bir şekilde şifalı bitkiler ile  hazırlamamız mümkündür. Şifalı bitkilerin bu tarz kullanımı su ve yağı beraber içerir. Bu nedenle merhemden farklı olarak cilt üzerine temas eder. Serinletici ve rahatlatıcı bir takım özellikleri bulunmaktadır. Cilt gözeneklerinin havalanmasına, temizlenmesine ve terlemesine olanak sağlar. 200 mL (2 Çay Fincanı) kreme 2 mL esasniyel yağ ilave edildiği taktirde krem üzerinde küf üremesini geciktirip kremin daha sağlam olmasını sağlayabilir.

 

Şifalı Bitkileri Bitkisel Kremler Olarak Kullanma Yöntemi
Bitkisel kremler için Gerekli Malzemeler Nelerdir?
60 Gram Kurutulmuş veya 145 Gram Taze Bitki
300 Gram Emülsiyon Balmumu
140 Gram Gliserin
160 mL Su

Saklama Koşulları Nasıldır?
Şifalı bitkiler ile hazırladığınız bitkisel kremlerinizi ağzı kapalı bir koyu cam kavanoz içerisinde buzdolabında olmak üzere üç ay kadar saklanabilir.

Standart Kullanım Dozu Nedir?
Merhem şeklinde hazırlanmış bitkiler günde üç defa haricen sürülmelidir.

Şifalı bitkiler ile Krem Yöntemi Nasıl Hazırlanır?
İçerisinde kaynamış su bulunan tencerenin tepesine, tencerenin üzerinde boşluk kalmayacak şekilde oturacak genişlikte bir kase koyun. Emülsiyon balmumunu benmari şeklinde dökün ve eritin. Ardından sırasıyla gliserin, su ve bitkileri yavaş yavaş ilave edin, bu sırada karıştırmaya devam edin. Bütün malzemeleri koyduktan sonra 180 dk ağır ateşte kaynatın. Daha sonra karışımı tülbentten süzerek başka bir kaba boşaltın ve soğuyup kıvamını bulana kadar karıştırmaya devam edin. Son olarak kıvam yakaladığınızda bir bıçak yardımıyla şifalı bitkiler ile elde ettiğiniz karışımı cam kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapattığınızdan emin olarak buzdolabına koyun ve orada saklayın.

Bir önceki yazımızda şifalı bitkileri bitkisel yağlar haline getirip kullanma yöntemini sizlere sunduk.

Şifalı Bitkileri Bitkisel Krem Olarak Kullanma Yöntemi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. selin dedi ki:

    Bitkisel kremler yapabileceğimiz şifalı bitkiler nelerdir

  2. Rabia dedi ki:

    Televizyonda ve diğer internet sitelerinde satılan bitkisel kremler yerine kendi hazırladığımız kürler daha yararlı olur sanırım? Hangi kremin içinde ne var belli değil evde yapmak, hazırlamak daha iyi 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg