Şifalı Bitkiler Hangileridir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şifalı Bitkiler Hangileridir?

Şifalı Bitkiler Hangileridir?
22 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.660 kez okundu.

Asırlardır sağlık için kullanılan şifalı bitkiler, birçok hastalığa derman olurken insanların sağlıklı ve doğal beslenmelerine de yardımcı olur. Günümüzde sağlıklı yaşam konusunda ilgi her geçen gün arttığı için şifalı bitkilerin de önemi artmıştır. Düzenli kullanılan ve memnun edici sonuçlar veren şifalı bitkilerle hayatınız daha zinde ve hafif olabiliyor.

Sizin için dünyanın en yararlı şifalı bitkileri listesini hazırladık. Her evde olması gereken bu bitkilerle sağlığı her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

Papatya

Doğanın tacı olan papatya, dünyanın en yararlı şifalı bitkileri arasında bulunuyor. Çünkü eski dönemlerinden beri yara kompresi olarak kullanılan papatya, aynı zamanda sakinleştirici ve uyku getirici etkisiyle biliniyor.

Aloe Vera

Birçok güzellik ürününde bulunan Aloe Vera ile cildin yaralarının iyileşmesi, güzelleşmesi ve dengeli bir neme kavuşması sağlanıyor. Üstelik sadece suyla bu bitki yetişebiliyor.

Kızılcık

C vitamini deposu olan kızılcık suyu içine şeker kullanmadan içildiğinde oldukça yararlı olan bitkiler arasında bulunuyor. Kış aylarında gribe karşı kullanılan bu içecek, çocuklar için de çok yararlı.

Hayıt Ağacı

Adet döneminin düzene girmesini sağlayan hayıt, düzenli olarak kullanıldığında adeti düzene sokar. Hamilelik döneminde kullanılmaması gereken bu ürünü, adetin düzene girmesi için tercih edebilirsiniz.

Kahve

Dünyanın en yararlı bitkileri arasında olan kahve kafeinsiz olarak yeşil kahve şeklinde tüketilebilir. Her gün bir bardak kahve içilmesi tavsiye edilmektedir.

Sarımsak

Kokusuyla birçok kişiyi rahatsız etse de, sarımsak en şifalı bitkiler arasındadır. Vücudun bağışıklığını canlandıran bu bitki, özellikle kansere iyi gelmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Karayılan Otu

Karayılan otu, menopoz tedavisi üzerinde etkilidir. Gece terlemesi, kalp çarpıntıları ve vajinal kuruluk gibi sorunlarda katayılan otunun kullanıldığı bilinmektedir.

Adaçayı

Sindirime yardımcı olan adaçayı, astım, bakteriyel sorunlar gibi problemlerde etkilidir. Aynı zamanda adet düzensizliği üzerinde de etkisi vardır. Düzenli adaçayı içen bir kadının adeti düzene girecektir.

Aslanpençesi

Adet sancılarını azaltan ve kanamaları engelleyen bu bitki uzun yıllar kullanılmıştır. Gargara olarak da kullanılan bu bitki, larenjit, ülser ve ağız içi yaralarında da etkili bir şifalı bitki olarak bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg