Şifalı Bitkiler Hangi Hastalıklara İyi Gelir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şifalı Bitkiler Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Şifalı Bitkiler Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
29 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 541 kez okundu.

Şifalı bitkiler içerdiği besin değerleri, vitaminleri ile insanlık için oldukça faydalı bitkilerdendir. Şifalı bitkiler siyatik ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, baş ağırısı, kulak ağrısı ve diş ağrısı, berelenme, kesik, burkulma, adet sancısı, böcek ısırması gibi durumlarda ağrıları dindirme özelliğinden dolayı iyi geldiği bilinmektedir.

 

 

Bunun dışında faydalı ve şifalı bitkiler, hapşırma, öksürük, bronşit, burun tıkanıklığı, ateş, titreme durumu, boğaz ağrısı ve göz ağrısı gibi durumlarda da soğuk algınlığı, grip ve alerjiyi geçirme özelliğinden dolayı oldukça faydalı olduğu bilinir.

Şifalı Bitkiler Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Şifalı bitkiler cilt bakımı ve güzellik konusunda ise; doğal güzelliği koruma, cilt temizleyicileri, tonikler, yüz maskeleri, saç gürleştirici, saç yıkama suyu, akne, uçuk, aft, siğil gibi durumlarda iyi geldiği, kalp ve damar sağlığını koruyucu, kan şekerini, tansiyonu ve kolestreolü dengeleyici, göğüs ağrısını rahatlatıcı, kan inceltici, kansızlık, kan dolaşımını iyileştirici, çarpıntı giderici, bacak varislerini iyileştirici, kalbin kasılmasını güçlendirici, arttırıcı ve genişletici gibi  özellikleri bulunduğu bilinir.

 

Mide rahatsızlıklarında da şifalı bitkiler oldukça faydalıdır. Nitekim; kabızlık, gaz, şişkinlik, hazımsızlık, bağırsak spazmı, bulantı, kusma, ağız yarası, basur ve gut gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bu konuda araştırmalar yapan kişiler tarafından belirtilmektedir.

 

Ancak bu hastalıkların tedavisinde başlığımızda da belirttiğimiz gibi şifalı bitkilerin iyi gelebileceğini ancak başlı başına tedavi için yeterli olmadığını, ilk önce bir doktora başvurmanız gerektiğini hatırlatalım. Şifalı bitkiler bu hastalıklara karşı ancak yardımcı tedavi ürünleri olabilir, bu hastalıklar ile ilgili tanı ve tedaviyi uygulayabilecek tek yetkili kişi doktordur. İnternette gördüğünüz bilgiler ile kendi kendinize tanı koymanız ve alternatif tıp ürünleri ile tedavi uygulamanız tavsiye edilmez. Hastalıklar ile ilgili gerekli eğitimi almış, tanı koyma ve tedavi uygulama konusunda tek güvenebileceğiniz kişilerin doktorlarımız olduğunu unutmayınız, bu bitkilerin sadece tedaviye yardımcı olduğunu gözden kaçırmayınız. Doktorunuza danışmadan çeşitli bitki karışımlarını uygulamayınız.

Sağlıklı günler dileriz.

Şifalı Bitkiler Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nezahat Komes dedi ki:

    Karanfil ile hangi bitkiler ilave ederim sigarayi birakmak icin bilgilerinize cok tessekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg