Semizotunun Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Semizotunun Faydaları

Semizotunun Faydaları
19 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.

Semizotu boyu çok fazla uzamayan çok eski bir bitkidir.  Asıl vatanı Hindistan’dır.  Ancak Türkiye’de de oldukça fazla yetişmektedir.  Ekşimsi bir tadı vardır.  Ancak özelliklerinin yanı sıra asıl önemli olan semizotunun faydalarıdır.  Yemeği ve salatası yapılarak da  tüketilebilen semizotu lezzetinin yanında vücuda çok faydalıdır.  Çoğu yeşillik gibi içinde çeşitli vitaminler barındırır , gribal hastalıklara iyi gelir.  Balıkla kıyaslanabilecek kadar zengin bir doymamış yağ deposudur . Bu nedenle balık yemeyenler bu eksikliklerini semizotu yiyerek kapatabilirler.

semizotunun faydaları

Semizotunun Faydaları

Kabızlık problemine çok iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır . Bu özelliğiyle diyet yapanlar için bol bol yenilmesi gereken bir sebzedir.  Semiz otu vücudun susuzluğunu azaltır,  metabolizmamızın hızlı çalışmasına yardımcı olur.  Migreni olan hastalar için şifadır. Bunun nedeni ise baş ağrısına iyi gelmesidir.  Kanımızı içinde barındırdığı pisliklerden temizler ve idrara çıkmamızı kolaylaştırır.  Doktorlar salata olarak ve çiğ yendiğinde semizotunun faydalarının daha fazla olduğunu söylemektedirler.  Semizotu lapası da yanıklara iyi gelmektedir.  Kökünden ucuna faydalı olan bu şifalı bitkinin uzun yıllardan beri gut hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir.

Bu bitki pişirilmeden salata olarak tüketildiğinde vücuda daha faydalı olmaktadır.  C vitamini bakımından zengin olması da semizotunun faydaları arasındadır.  Semizotu  şeker hastalarına faydalı yiyecekler içerisinde yer alan bir sebzedir.  Çünkü şeker hastalık yüzünden vücudun dengesiz olan su miktarını artırır.  Tam bir şifa kaynağı olan semizotunun bitmek bilmeyen faydalarından herkes yararlanmalıdır.

Bir önceki yazımızda dünyanın en sağlıklı yiyecekleri başlıklı bir yazı yayınladık.

Semizotunun Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. samet dedi ki:

    güzel

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg