Selülit Oluşumunu Engelleyen Şifalı Bitkiler ve Meyveler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Selülit Oluşumunu Engelleyen Şifalı Bitkiler ve Meyveler

Selülit Oluşumunu Engelleyen Şifalı Bitkiler ve Meyveler
22 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 392 kez okundu.

Selülit ile mücadelede en iyi usullerden biri uygun bir diyet yapmadır.  Ek olarak şifalı bitkiler ile destek sağlanabilir. Herhangi bir tedavi (doktor veya spa tarafından yapılan) çok az süre bilir. Eğer bu tedavi sonrası bu selülit görünümünün lehine olabilir yeme alışkanlıklarında bir değişiklik olmazsa bu tedavi iyi sonuç vermez.

 

Selülit Oluşumunu Engelleyen Şifalı Bitkiler ve Meyveler
Portakal kabuğu cilde karşı diyette eksik olmaması gereken gıdalar hangileri birlikte bakalım.

ANANAS: yemek sonunda yenmesi sindirime yardımcı olur ve bir idrar söktürücü etkisi vardır. 250 gramında sadece 40 kaloriye sahiptir.

MUZ:  pektinler gibi suda çözünebilir lif bakımından zengindir. Bunlar da selülitin yaranmasında payı olan zehirli parçacıkları vücuttan kenarlaştırmak yeteneğine sahiptirler.  Ayrıca organizmada su tutma ile mücadele eden, saflaştırma ve vücuttaki sodyum seviyesinde düzenlenme yapan sülfür içerir. Muz fazla kalori içeren bir meyve olduğu için aşırıya gitmemeye dikkat edin.

ENGİNAR: safra akışını kolaylaştıran sinarin maddesi içerir ve böylece yağ metabolizmasını uyararak karaciğer verimliliğini artırır.

HAVUÇ: bu, her şeyden önce a vitamini ile zengin karoten bakımından da zengindir. Bağırsak fonksiyonu ve karaciğer fonksiyonunun düzenlenmesi de idrar söktürücü ve depurative özellikleri vardır ve gaz durumlarında da yararlıdır.

KİRAZ: 100 gram başına sadece 38 kalori vardır ve hücresel yaşlanmaya karşı olan E gibi vitaminler bakımından zengindir.

Şifalı bitkiler : kekik, mercanköşk, yanı sıra baharat gibi bitkiler yemeklerinize tuz veya et suyu içeren besinler eklemeden gıdalarınızın lezzetli olmalarına yardımcı olur.

TAZE PEYNİR. Mozzarella, süzme peynir, yumuşak peyniri tercih etmeniz tavsiye edilir. Yağ ve kalori içeren diğer peynirlerle kıyaslamada bu gibi peynirleri kullanmanız önerilir.

Bir önceki yazımızda enerji artıran doğal yöntemler hakkında bilgiler içeren bir yazı yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg