Selülit ile Mücadelede Yararlı Gıdalar - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Selülit ile Mücadelede Yararlı Gıdalar

Selülit ile Mücadelede Yararlı Gıdalar
30 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 376 kez okundu.

Selülit ile mücadelede yardımcı olacak yararlı gıdaları sizler için derledik. Orman meyveleri: Yaban mersini, böğürtlen, ahududu ve yabani çilek dolaşımda çok değerli bitkilerdir. Ayrıca dondurulmuş meyveler de taze meyve olanlarla aynı özelliklere sahipler.
Kivi: aşırı sıvı tarafından uygulanan basınç nedeniyle selülit durumunda yırtılması riski en fazla olan kılcal damarların korunmasında yararlı olan c vitamini bakımından çok zengindir.
MARUL: Bu, az besin değeri ama mükemmel bir metabolik değeri olan bir madde kolin bakımından zengindir. Lesitin gibi, hücre zarının ana bileşenlerini üretir ve yağ emilimi için çok iyidir. Kolin olmadan, karaciğerin onları imha etmesi mümkün olmayacaktır.

Selülit ile Mücadelede Yararlı Gıdalar
BAKLİYAT. Öğle veya akşam yemeğinde haftada en az iki üç kez yemeniz tavsiye edilir. Nohut, fasulye, bezelye ve mercimek hafif olmalarının yanı sıra protein açısından zenginler. Aynı zamanda vitamin bakımından zengin olan bu gıdalar kolayca sindirilir. Baklagiller et yerine mükemmel bir ikinci yemek sayılır ve makarna veya pilav ile yenildiğinde tam ve dengeli bir gıda olur.
MELA: vitamin, demir ve potasyum ile zengindir, ama özellikle pectin, tanen ve fitosteroller kabuğunda toplanmıştır. Pektin, mideye ulaştığında toksin maddeler ve yağların emilimini engelleyen bir jel haline dönüşür.
PATLICAN: karaciğer ve bağırsak fonksiyonlarına iyi gelir. Bu su tutma ile mücadele için idealdir.
SIZMA ZEYTİNYAĞI: Günde yemeklerinizi beş çay kaşığı zeytinyağı ile yapın. Tereyağından kaçının.
Selülitle mücadelede yardımcı olacak diğer gıdalar arasında yeşil çay, domates, makarna ve pirinç, balık, kereviz, lahana ve kabak da bulunmaktadır.

Bir önceki yazımızda vulva kanseri hakkında bilgi içeren bir yazı yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg