Selest (Selestit) Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Selest (Selestit) Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Selest (Selestit) Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
21 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 645 kez okundu.

Troid ve boğaz problemlerine iyi gelen şifalı taşlardandır. Zihinsel yorgunluğu azaltan ve duygusal anlamda rahatlatıcı bir taş olan selest selestit taşı sakinlik ve mutluluk veren taşlar arasında yer almaktadır. Sindirirm bozukluklarınada iyi gelen selest selestit taşı bağırsak ve kolan işlev bozukluklarının giderilmesine yardımcı olurken işitme bozukluklarına iyi gelirken metabolizmayı canlandırmaktadır.

Kolay kırılan bir yapıda olup stronsiyum, sülfür ve oksijenden oluşmaktadır. Doğrudan güneşe maruz bırakılmaması gereken bir taştır. Düzensiz kırılma formunda olduğu için bu taş daha çok doğal taş olarak kullanılmalıdır. İşlenmesi çok zordur ve narin şekilde kullanılmalıdır. Açık mavi ve beyaz renklerden oluşan kristal yapıda bir taştır. Genellikle Amerika’da çıkarılmaktadır. Tortul kaya yataklarında, deniz suyunda çökelmiş olarak bulunmaktadır. Taç ve üçüncü göz çakraları ile uyumludur. Bunlar selest taşının özellikleri arasındakilerden en önemlileridir.

Selest (Selestit) Taşının Özellikleri

Kemik yapısını güçlendiren ve iskelet sisteminin sağlam kalmasını sağlayan bu taşın kemik erimesi hastalıklarına da iyi geldiği bilinir.

  • Rahat ve huzurlu uyku uyumanızı sağlayan mükemmel taşlardan biridir.
  • Göz tedavilerinde kullanılır.
  • Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kullanmanız tavsiye edilir.
  • Sindirim problemlerinin çözümlerinde kullanılır. Özellikle de bağırsak problemleri için önemlidir.
  • Sinirleri yatıştırır daha sakin kalmanızı sağlarken sizi stresten de uzak tutar.
  • Tiroid bezi fonksiyonlarının daha iyi çalışmasına yardımcı olur ve diğer hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Potasyum ve magnezyum eksikliğiniz varsa bu konuda da size selest taşı yardımcı olacaktır. Selest taşının faydaları bununla da sınırlı değildir.
  • Merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Selest taşının şifaları arasında en önemlisi de budur.
  • Yorgun bir günün ardından rahatlamaya ve ağrılarınızdan kurtularak gece krampsız uyumak istiyorsanız yine size selest taşı yardımcı olacaktır.
  • Boğaz ve gırtlak problemlerinin tedavisinde de büyük rol oynamaktadır.

Selest taşı mükemmel taşlardan biridir. Sizi iyileştireceğine inancınız var ise alıp kullanmanız da hiçbir sakınca yoktur. Doğru kullanıldığı ve zaman zaman temizliği yapıldığında sonuçlar alacağınızı görecek ve kısmen iyileşeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg