Şekeri Düşüren Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şekeri Düşüren Yiyecekler

Şekeri Düşüren Yiyecekler
21 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.

Günümüzde pek çok insanın başına dert olan şeker hastalığı elbette tedavisi olan ve dikkat edildiği sürece kontrol altında tutulabilen bir hastalıktır. Daha pek çok farklı hastalığa yol açabileceği gibi, düzenli beslenme ile daha sağlıklı bir hayat yaşamanızı da sağlayacaktır. Peki, şeker hastalığı nedir? Şeker hastalığına ne iyi gelir? Şekeri düşüren yiyecekler nelerdir? Hepsi burada…

Şeker Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

  • Sürekli yorgunluk durumu
  • Sık sık sinirlenmek
  • Aniden öfkelenmek
  • Susuzluk
  • Ağız kuruluğu

Kesinlikle doktor kontrolü altında olması gereken bir hastalıktır; şeker hastalığı. Ancak siz de doktordan sonra kendi kendinizin doktoru olmalı ve kendiniz için en doğru şekilde beslenme yöntemini tercih etmelisiniz. Yediğiniz yiyeceklerin şeker seviyelerini iyi bilmeli ve buna göre tercihlerde bulunmalısınız. Sağlıklı beslenerek ve şekerinizi kontrol altında tutarak, kendinize en büyük iyiliği yapış olursunuz. Peki, şekeri yediğimiz yiyeceklerle düşürmek mümkün mü? İşte size sorunuzun yanıtı.

Şekeri Düşüren Yiyecekler

Keten Tohumu

Yüksek lif ve yağ asidi sayesinde sağlıklı bir besin olan keten tohumu, özellikle salatalarda kullanılarak vücudun üretmediği pmhe-3 ve omega-6 yağ asitlerini size sağlayarak muhteşem bir sonuç sunar ve şekeriniz düşmesine yardımcı olur.

Tatlı Patates

Düşük glisemik endeksine sahip olan tatlı patates, kan şekerini yavaş yavaş yükseltir ve uzun sürede bu seviyeyi korumanıza yardımcı olur. Bunun için tatlı patates tercih edebilirsiniz.

Limon ve elma sirkesi

Bu karışım oldukça başarılı bir karışımdır. Limon ve elma sirkesini karıştırarak harika bir sonuç elde edebilir ve şekerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Glisemik indekslerinin düşmesine yardımcı olan bu karışım alternetif tıp uzmanları tarafından da tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun bile tavsiye ettiği harika bir kür vardır. Lahana kürü ile şeker seviyenizi kotrol altında tutabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun Lahana Kürü Tarifi:

Öncelikle lahananın en dış yapraklarını soyun ve geri kalanı yıkayıp, 15 dakika boyunca kaynatın. Kaynatma işleminden hemen sonra suyu süzün ve soğuduktan sonra aç veya tok karnınıza her gün 1 bardak içebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar kolay. Yeter ki dikkatli olun.

Etiketler:

Şekeri Düşüren Yiyecekler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. uykusuzyazar dedi ki:

    Şekerin düşmesi için gerçekten önlem alınmalı. Paylaştığınız bu bilgiler gündelik hayatta işimize yarayacaktır. Ayrıca lahana kürü umarım fayda sağlar. Paylaşımınız için teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg