Şeker Hastalarına Faydalı Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Şeker Hastalarına Faydalı Yiyecekler

Şeker Hastalarına Faydalı Yiyecekler
29 Mart 2014 tarihinde eklendi, 436 kez okundu.

  Şeker hastalığı dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla görülen bir hastalık türüdür. Şeker hastaları sağlıklarını korumak için beslenmelerine önem vermelidir. Bu anlamda şeker hastalarına faydalı yiyecekler tüketilmelidir. Şeker tüketimi ise neredeyse sıfıra indirilmelidir. Unlu gıdalarda da şeker vardır. Bu nedenle unlu gıdalar da uzman kontrolünde tüketilmelidir. Tatlı, çikolata gibi diğer şekerli gıdalardan da kaçınılmalıdır. Özellikle meyve ve yoğurt ağırlıklı beslenilmelidir.

            Katı, yağ yerine sıvı yağ, özellikle de zeytinyağı tüketilmelidir. Posalı, bol lifli yiyecekler tercih edilmelidir. Bu kapsamda baklagillere önem verilmelidir.

Şeker hastalarına faydalı yiyecekler kapsamında yeşil çay, tarçın ve üzüm çekirdeği bulunmaktadır. Şeker hastaları bu yiyecekleri istedikleri kadar tüketebilir.  Elma da şeker hastalarına yararlı yiyecekler arasında yer almaktadır. Elma günde bir adet kabuklarıyla yenmelidir.

Direkt şeker hastalarına faydalı yiyecekler arasında yer almasa da bir şifalı bitki olarak sarımsak, şeker hastalığının sonucu olarak ortaya çıkabilecek kalp ve damar hastalıklarında son derece faydalıdır.

şeker hastalarına faydalı yiyecekler

Şeker Hastalarına Faydalı Yiyecekler

Domates de kan sulandırıcı etkisi nedeniyle bol bol tüketilebilir. Bu anlamda evde domates suyu yapılarak içilebilir. Özellikle kışın bol bol karşımıza çıkan portakal sofralardan eksik edilmemelidir. Portakal şeker hastalarının şeker isteğini törpüler, ama kan şekerini yükseltmez. Şeker hastaları protein ihtiyaçlarını balık yiyerek karşılar, hem de sağlıklarını korumuş olur.

Şeker hastalığının etkisini zayıflatan mucizevi yiyecek kırmızı pul biberdir. Bu besin şeker hastalığı ataklarının önüne geçilmesini sağlar.

Bir önceki makalemizde unutkanlığı önleyen besinler hakkında bilgiler içeren bir yazı yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg