Sedef Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Sedef Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Sedef Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.959 kez okundu.

Bereket, güç ve cesaret taşları arasında yer alan sedef taşı toprak enerjisini çekip vücuda vererek dinçlik oluşturan bir taştır. Sedef taşı bedeni toksinlerden temizleyerek kan yapımına yardımcı olmaktadır. Sedef taşı karaciğer, böbrek, dalak, mide, bağırsak ve mesane hastalıklarına iyi gelmekle birlikte hormon sistemini de dengelemektedir.

Sedef taşı, midye ve istiridye gibi deniz canlılarının kabuklarının iç kısmında bulunan, inci oluşumunda da aktif rol oynayan, pırıltılı bir katı maddedir. Sedef taşının özellikleri hakkında bilgi verirken organik yapıda doğal bir taş olduğundan bahsetmek gerekir. Rengi beyaz olmakla birlikte, organik yapısı nedeniyle aynı taşın bir kısmı daha açık beyaz renkte olabilmektedir. Diğer doğal taşlar gibi maden kökenli değildir. Sedef taşının yataklarını merak edenler, denizlere ve okyanuslara sınırı olan ülkelere bakabilirler.

Türklerin Anadolu’ya Hediyesi

Sedef taşının faydaları ruhsal açıdan ağır bastığı için yüzük ve tespih tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Sedef taşının şifaları da aksesuar kullanıcılarının sahip oldukları artılardır. Sedef taşının mucizevi şifalarına bir göz atmak gerekirse;

  • Sedef taşı, kan yapımında vücuda yardımcı olur ve kansızlık problemi çekenlere bu problemi aşmalarında yardımcı olur.
  • Vücudu, biriken toksinlerden arındırarak yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olmasının yanı sıra detoks etkisi gösterir.
  • Sedef taşı, iç organı rahatsızlıklarına karşı koruyucu ve tedavi edicidir.
  • Ağrı kesici özelliği bulunması ve baş dönmesine iyi gelmesi ile sağlığınızı korumanızda etkili bir aksesuardır. Kırık ya da çatlak bilek ağrısı çekenler için sedef bileklik tavsiye edilir.
  • Bereket taşı olarak da bilinmesi sebebi ile tespih için sıklıkla tercih edilir.
  • Katarakt için yararlıdır.
  • Çevremiz ile ilgili düşüncelerimizde bize pozitif düşünmeye yönlendirerek, mutlu bir hayat yaşamamızı sağlar.
  • Hormonal sistemi düzenler.

Sedef taşının, kültürümüzde ve tarihimizde de önemli bir yeri bulunmaktadır. Taşın Anadolu’da tanınması, Orta Asya’dan Anadolu’ya atalarımız ile birlikte gelmesi ile başlamıştır. Sedef oyma sanatında atalarımız oldukça usta ve maharetli sanatkarlardı. Osmanlı döneminde cami süslemelerinde sedef işlemeler sıklıkla göze çarpmasının yanı sıra Bizans kaynaklarında da sıklıkla sedef sevgimizden ve ustalığımızdan bahsedilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg