Sarkık Göğüsler İçin Bitkisel Çözümler, Yaşlılarda! - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Sarkık Göğüsler İçin Bitkisel Çözümler, Yaşlılarda!

Sarkık Göğüsler İçin Bitkisel Çözümler, Yaşlılarda!
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.384 kez okundu.

Kadınlarda görülen göğüs sarkması şikayetlerinin başlıca nedenleri emzirme, gebelik, beslenme yetersizliği, hızlı kilo alma ve hızlı kilo verme gibi nedenlerdir. Kadınlarda 40 yaşından erken de görülen bir durumdur. 40 yaş üstü kadınlarda göğüs sarkması durumu için şifalı bitkiler hazinesinde ki bir kaç bitki bu durumda faydalı olabilecektir. Saydığımız nedenlerden veya farklı durumlardan meydana gelen göğüs sarkmalarında bir çok şifa kitabında da belirtilen bitkilerden bazılarını 40 yaş üstü için sizlere aktaracağız.

Çobançantası

Anavatanı Akdeniz olduğu bilinen Çobançantası bitkisi rahim hastalıkları içinde kullanılan tıbbi nitelikleri bakımından büzücü, güçlendirici ve kan dindirici olan bir bitkidir. Hippokrates’in çobançantası bitkisini kadınlarda rahim rahim hastalıkları için önerdiği bilinmektedir. Çobançantasının şu ana kadar bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kokusu yok denecek kadar az ancak acı bir tadı olduğu bilinir.  Çobançantası bitkisinin kullanıldığı baz hastalıklar şunlardır,

Akciğer Kanaması , Böbrek hastalıklarındaki kanamalar, böbrek kumları, burun kanaması, rahim kanaması, iç kanamalar, menopoz ve sarkık göğüsler için kullanılır.

Çobançantası bitkisini sarkık göğüsleri sıkılaştırmak ve dikleştirmek için kullanmak istediğinizde şu yönteme başvurabilirsiniz.

60g taze Çobabçantası bitkisini 1 litre suda 10 dakika kaynatıp süzdükten sonra soğumaya bırakın. Soğuk olarak hazırladığınız şifalı kürünü günde bir çok kez göğüsünüze pansuman yapınız. Tıbbi olarak büzücü ve güçlendirici niteliğinden faydalanmış olursunuz.

Frenk Maydonozu

Dünyanın çeşitli yerlerinde yetişmekte olan Frenk Maydonozu bitkisi ülkemizde Anadolu’daki dağlarda da yetişmektedir. Uyarıcı özelliği olan bu bitkinin yaşlı erkeklerde de cinsel gücü arttırdığı söylenmektedir. Tıbbi nitelikleri Antiseptiki iştah açıcı, kan temizleyici, safra söktürücü, süt salgısı azaltıcı ve uyarıcı olarak bilinmektedir.  Frenk Maydonozu’nun çiçekli tüm bitkisinden ve tohumlarından faydalanarak kullanıldığı ve iyi geldiği bilinen hastalıklar ise şunlardır,

Bronşit, burun kızarıklığı, böbrek hastalıkları, cilt bakımı, karaciğer, göz hastalıkları, yaşlılarda göğüs sarkması için kullanılır

 

Frenk maydonozu’nun henüz bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. İçten ve dıştan uygulanan bu bitki küründen yaşlılarda göğüs sarkması rahatsızlığı için dıştan uygulama şeklini kullanmak gerekir.

Frenk Maydonozunun yaşlı kadınlarda göğüs sarkmasını önlemek amacı ile bir torba içine frenk maydonozu kotup ısıttıktan sonra göğüslere bağlanması ile uygulanır.

Kekik

Ülkemizde yaklaşık 40 çeşit kekik türü bulunmaktadır. Kekik’e benzeyen ancak tıbbi nitelikleri bakımından pek fark olmayan bitkilerde mevcuttur. Bir çok hastalıkta kullanılmakta olan Kekik’in yaşlılarda göğüs sarkmalarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Bu durumda kullanılması gereken şekli kür yapılıp masaj şeklinde uygulanmasıdır. 50 gr kekik 1 litre suda 20 dakika kaynatılıp süzüldükten sonra soğutulur. Soğuyan kür ile günde bir çok kez  hafif yapılan masaj ile pansuman edilir. Bu kür kısa aralar ile uzun süre tekrarlanır ve 10 boyunca bu işlem yapılır.

Şifalı bitkiler ansiklopedilerinden faydalanarak hazırladığımız bu yazımızda yaşlılıkta göğüs sarkması durumundan şikayetçi olanlara bilindik tavsiyelerde bulunduk. Bazı durumlar göz önünde bulundurularak göğüs sarkmasının nedenlerinin doktor kontrolünde yapılması önemle bildirilir. Nedeni ise göğüs sarkması sebeplerinden birinin göğüs kanseri olma ihtimalidir. Bu yüzden kürleri uygulamadan önce doktorunuzdan veya aile hekiminizden bilgi alıp kürleri uygulamanızı tavsiye ederiz.

Not: Çiçekleri üzerinde olan tüm bitkiler ağzı kapalı olarak kısık ateşte demlenmelidirler.

Bir önceki yazımızda şifalı sirkelerin faydaları hakkında bilgileri sizlerle paylaşmıştık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg