Salatalık Maskesi ve Yüz Maskeleri - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Salatalık Maskesi ve Yüz Maskeleri

Salatalık Maskesi ve Yüz Maskeleri
3 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 644 kez okundu.

Yüzdeki lekeler ve diğer cilt lekeleri için yüz maskeleri vazgeçilmez karışımlardır. Yüz maskeleri doğru uygulandıklarında faydası görülebilen yararlı uygulamalar arasındadır.

Salatalık içerdiği vitaminler ve besleyici ögeleri ile başlı başına bir vitamin kaynağıdır. Salatalık şifalı bitkiler arasında oldukça önemli bir öneme sahip değerli bir sebzedir, cilt için oldukça yararlı bir bitkidir.

Yüz maskeleri bayanların güzellik ve cilt bakımları için kullandıkları oldukça yararlı karışımlardır. Özellikle salatalık maskesi çok yararlı bir bakım türüdür. Yüz sağlığı insanın psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesi için oldukça önemlidir. Cilt sağlığına önem veren bireylerin kendileriyle daha barışık olduğu gözlemlenmektedir. Kolay ve pratik şekilde hazırlanabilen yüz maskelerinin çeşitli karışımlar ile farklı türleri vardır.

Sitemizde çeşitli yüz maskelerinin karışımlarını ve uygulamalarını anlatacağız.

İlk olarak evde kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabilen salatalık maskesi tarifi ile karşınızdayız. Yüz maskeleri arasında salatalık maskesi en çok bilinen yüz maskeleri arasındadır. Salatalık içerisindeki vitaminler sayesinde cilde güzellik katmaktadır.

Örnek salatalık maskesinin yüze uygulaması

Salatalık Maskesi ve Yüz Maskeleri

Salatalık Maskesi

Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi gerekli malzemeler:1 çay bardağı un, yarım salatalık, yarım çay bardağı kurutulmuş çuha çiçeği, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım çay bardağı elma sirkesi

Salatalık Maskesinin Hazırlanışı

Salatalık maskesini hazırlamak için öncelikle yarım salatalık(kabuklarını soyunuz), bir çay bardağı pirinç unu ve dövülerek toz haline getirilmiş şekilde yarım çay bardağı çuha çiçeğini tozunu bir araya getirerek yaklaşık 9/10 dakika ateşte pişiriniz. Ortaya çıkan karışımı iyice karıştırarak bulamaç haline getirmeniz gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz karışımın içine yarım çay bardağı elma suyu, bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırınız ve krem haline getiriniz.

Salatalık Yüz Maskesinin Cildimize Etkisi Nedir?

Salatalık maskesini yüzünüze ve boyun bölgenize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Salatalık maskesi cildinizin dinç, sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlar. Yüzünüzde yaklaşık 30 dakika kadar bekletiniz ve ardından ılık bir su ile yıkayınız, ardından cildinizi nemlendirmek için gül suyu kullanmanız tavsiye edilir.

Bir önceki yazımızda soğan kürü hakkında detaylı bilgiler, youtube videosu ve geniş anlatımlar içeren bir yazı yayınladık.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg