Salatalığın Bilinmeyen Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Salatalığın Bilinmeyen Faydaları

Salatalığın Bilinmeyen Faydaları
12 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 440 kez okundu.

Salatalığın en bilindik faydası cilt güzelliğine olan katkısıdır. Ancak salatalığın faydaları sayısızdır. Salatalık cilt güzelliğinden öte sağlık için birebirdir. Son derece sulu bir sebze olan salatalık bitkisi, sulu yapısı sayesinde idrar yolları sorunu olanlar için faydalıdır. B vitaminleri bakımından da çok zengin olan salatalık B vitamini eksikliği olanlarda önemli geri dönüşler sağlamaktadır. Dişeti sorunu yaşayanlar ağızlarını salatalık suyu ile çalkalayabilir. Şeker hastaları da gönül rahatlığı ile bol bol salatalık yiyebilir, çünkü onlar için de salatalık çok faydalı bir sebzedir. Salatalık saçların kısa sürede uzamasına da fayda sağlamaktadır.

Salatalığın Bilinmeyen Faydaları
Salatalığın bilinmeyen faydalarından biri de kadınları sevindirecek cinsten.  Geçici olarak da olsa selülitlerin görünümünü yok eder. Bu anlamda salatalığı kesip selülitlerin üstüne masaj yaparak sürebilirsiniz. Oldukça faydalı şifalı bitkiler arasında yer alan salatalık, evde hazırlanabilen yüz maskelerinde en çok tercih edilen doğal ürünlerdendir.
Salatalık ağız kokusunun giderilmesinde de faydalıdır. Ağzınıza bir salatalık dilimi alın ve bir süre bekleyin.
Salatalığın bilinmeyen faydaları sadece sağlıkla da sınırlı değil. Hıyar mucizevi içeriği sayesinde günlük hayatı da kolaylaştıracak pek çok seçenek sunuyor. Salatalığı bir temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Temizlemek istediğiniz yüzeyi salatalık dilimi ile ovmanız yeterli.
Evinizde kötü kokuları yok etmek için ev parfümü kullanmanıza gerek yok. Kaynar suyun içine salatalık dilimlerini koyun. Bu karışımı uygun bir kabın içine dökün ve evinizin en uygun yerine yerleştirin. Bu sayede hem evinizdeki kötü kokulardan kurtulursunuz, hem de bünyenizde bulunan negatif elektriği üzerinizden atarsınız.

Bir önceki yazımızda kalsiyumun faydaları ve insan vücudundaki etkileri hakkında bilgiler içeren bir makale yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg