Sağlıklı Oturma Şekli Nasıl Olmalıdır? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Sağlıklı Oturma Şekli Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı Oturma Şekli Nasıl Olmalıdır?
4 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 602 kez okundu.

Sağlıklı oturma şekli nasıl olmalıdır?

Bildiğimiz gibi oturak pozisyonda diskler ayakta durmaktan daha çok basınç alıyor ve bu da zamanla sırtınızın disklerinde deformasyona neden olabilir. Ama asla bütün gün ayakta durmanız gerekiyor gibi bir tavsiye de de bulunmak istemeyiz. Sadece olarak, uzun süreliğine oturak pozisyonda dururken nelere dikkat etmenizi söylemek isteriz. Sonradan büyük risklerle karşılaşmamak için bu önerileri göz önünde bulundurmanız tavsiye olunur:

Sağlıklı Oturma Şekli Nasıl Olmalıdır?
– Bel desteği ile olan koltuklarda oturmanız tavsiye edilir. Uzmanlar bu gibi koltukların bu destekleri olmayan sandalyelerden daha fazla intradiskal basıncı azalttığını gösteriyor. Ama bu koltukları kullanırken de normal lordozu abartmak gerekmiyor.
– Bacaklarını geniş tutarak oturmanız gerekiyor. Bu aynı zamanda düz oturmanız için de iyi bir hiledir.
– Kol dayamaları ile olan sandalyeler kol dayamaları olmayan sandalyelerle kıyaslamada disk basıncını azaltır.
– Sandalye satın alırken onun ayarlanabilmesi dikkate alınması gereken iyi bir parametredir. Çünkü biz hepimiz aynı değiliz ve sandalyeyi kendimize ve sağlık durumumuza göre ayarlamamız gerekiyor.
– Biz masa başında otururken, bizim ön kol ve dirseklerimiz 90 derecelik bir açı oluşturmalıdır. Bu pozisyon trapez kasları ve üst sırt ve boyun stresini azaltır.
Spinal bozukluklar önlenebilir bozukluklardır. Uzun süreliğine oturma tehlikesi şu anda acil bir konu gibi görünmüyor olsa da, yıllar sonrasında omurga üzerinde birikmiş bir etkiye sahip olacaktır.

Bir önceki yazımızda sağlıklı yaşam sırları hakkında bilgiler içeren bir makale yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg