Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 447 kez okundu.

Saç dökülmesi sorunu dünya üzerinde erkeklerin en büyük problemi olarak yer almaktadır. Kadınlardan erkeklere kadar pek çok insan özellikle saçlarının dökülmesinden rahatsızlık duymaya devam etmektedir. Bu yazımızda sizlere saç dökülmesinde bitkisel çözümü sizlere sunuyoruz.

Özellikle erkekler üzerinde başın üst kısmının veya ön tarafının dökülmesi birçok kişiyi huzursuz etmektedir. Tabii saç dökülmesinin birçok nedeni yer almaktadır. Genetik faktörler bu tür sorunların başında gelirken yorgunluk ve stres durumları da dökülmenin başlıca nedenleri arasındadır. Bu dökülmelere çözüm yolları aranmaya devam edilirken, sonuç olarak saç ektirenler bile bulunmaktadır.

Alınacak Önlemler

Bu dökülmelerin birçok temel sebepleri yer almaktadır. Vitamin eksikliği, genetik ve stres başlıca nedenler içerisindedir. Dökülmelere karşı uygulanacak çözüm yolları da yer almaktadır. Özellikle bitkisel çözümler uygulamak cildinize zarar vermemektedir.

İlk yöntem olarak her insanın bildiği bir yoldan bahsedeceğiz. Saça kına yakma eski bir yol olarak yer alsa da dökülmeleri engellemekte ve güçlü hale getirmektedir. Bununla beraber kınanın içerisine hazırlanma aşaması içerisinde bulunan ceviz, soğan ve zeytinyağı gibi maddeler eklenmesi durumunda saç tellerinin daha da güçlü hale getirmektedir. Bu maddeler parlaklık da sunmaktadır.

Vitamin eksikliği sebebiyle ortaya çıkacak olan dökülmeler yaşanması durumunda avokado yağı da kullanılabilecek bitkisel çözüm yolları içerisinde bulunmaktadır. Özellikle boyalı ve güçsüz hale gelmiş olan saçlar için kullanılmaktadır. İçerisinde yer alan A, B, C, D ve E vitaminlerinin yanında antioksidan özelliği ile beraber büyük fayda sağlamaktadır. Kuru deriyi canlı hale getirmekte ve dökülmeleri en iyi şekilde önlemektedir. Bu etkisini en iyi şekilde hissetmek için masaj yaparak avokado yağını saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınızı bir havlu ile sardıktan sonra 2-3 saat kadar bekleyebilirsiniz. Daha sonra ise ılık su ile saçınızı şampuanlayarak yıkamalısınız. Zamanla saçlarınız güçlenecektir.

Zeytinyağı da avokado yağının da önemli etkileri yer almaktadır. Zeytinyağı ile avokado yağını karıştırarak da bu etkiyi kolayca elde edebilirsiniz. İşte bu bitkileri kullanarak saç dökülmelerini önlemeniz mümkündür. Eğer saçlarınızın her bölgesi değil de bir bölgedeki saçlarınız dökülmesi durumunda bu karışımları özellikle bitki yağlarını o bölgelere uygulayabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg