Rahatlatıcı Çaylar, Rahatlatıcı Bitkisel Çaylar - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Rahatlatıcı Çaylar, Rahatlatıcı Bitkisel Çaylar

Rahatlatıcı Çaylar, Rahatlatıcı Bitkisel Çaylar
13 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 723 kez okundu.

Bilinen en şifalı rahatlatıcı bitki papatya olarak bilinir. Papatya çayı demlemenin bir kaç yolu vardır. Papatya çayı, bitkisel rahatlayıcı olmakla beraber bir çok hastalığın tedavisinde alternatif tıpda kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları mide suyu eksikliği, mide krampları, sindirim kolaylaştırıcı, safra kesesi kolikleri, sindirim kolaylaştırıcı, soğuk ısırığı, uykusuzluk, vajinal kaşıntılar, yatıştırıcı gibi çoğu rahatsızlıkta kullanılmaktadır. Konumuzda bahsedeceğimiz papatya çayı demleme şekli rahatlatıcı olduğu için farklı rahatsızlıklarda kullanmadan önce bilgi alınız. Önceliğiniz her zamanki gibi aile hekiminiz ve doktorunuz olmalıdır.

Rahatlatıcı Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

Papatya Çayı için Malzemeler
Aksöğüt (çiçek) 10 g
Cuha çiçeği (çiçek) 10 g
Yabani Melek Otu (kök) 10 g
Papatya (çiçek) 15 g

Tepeleme dolu bir tatlı kaşığı karışımı 150 ml suda 2 3 dakika kaynatıp süzün. kaynama noktasına kadar da kaynatabilirsiniz. 20 dakika demlendikten sonra süzülür ve günde 3 5 çay fincanı içilir.

Diğer bir yöntem ise şöyledir.
Gerekli olan malzeme 100 g Papatya çiçeğidir.

100 g Papatya çiçeği 1 litre şarapda 48 saat dinlendirilip süzülür. Günde 3 çay içilir (yemek saatlerinden önce).

Gördüğünüz gibi rahatlatıcı olan papatya çayı yapımı bulunan kaynaklarda bu şekilde anlatılmıştır. Diğer alternatiflerde bu yöntemler tercih edilmemektedir. Lütfen kendi hastalığınıza teşhisi kendiniz koymayın.

Rahatlatıcı Çaylar, Rahatlatıcı Bitkisel Çaylar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. faydalı bitki dedi ki:

    Rahatlatıcı çay olarak Papatya çayı güzel evet insanın sinir ve stresini alıyor kokusu harika oluyor tavsiye ederim. İçebileceğiniz en iyi bitki çayıdır. Naturpy Atom çayıda güzel ben beğeniyorum zencefil zerdeçallı gayet iyi oluyor tavsiye ederim.

  2. mustafa dedi ki:

    papatya çayı herkes tarafından biliniyor tıpkı yazılanlar gibi rahatlatıcı ve stresi azaltan özelliği var ancak ben çin çayını öneriyorum en az papatya çayı kadar etkili

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg