Pirit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Pirit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Pirit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
4 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 955 kez okundu.

İletken olma özelliğine sahip pirit taşı safra, ifraz gibi vücut sıvılarının etkileyerek yönlendirmektedir. Bu yönlendirmeyle bir çok organ ve dokular üzerinde de etkili olmaktadır.

Enayi altını olarak tarihte ün salmış olan pirit taşı, geçmişten günümüze insanlığın vazgeçemediği doğal taşlardan birisi olmuştur. Eski zamanlarda tüccarlar, altına benzediği için fakir Anadolu halkları ile yaptıkları ticarette pirit taşı ile ödeme yapması nedeniyle enayi altını ismini almıştır. Pirit taşının altına göre sert ve çizilmez oluşunun yanı sıra porseleni çizdiğinizde siyah bir leke bırakması, pirit taşının özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olanlar tarafından bilinmekte ve altın ile ayırt edilmekteydi. Altın kadar değerli görünmese de pirit taşı da pek çok uygarlık tarafından büyük değer görmüş, pek çok önemli anlarda kullanılmıştır.

Pirit Taşının Özellikleri

Pirit taşı pek çok uygarlığın vazgeçilmezi olmuştur. Aztekler tarafından kehanet aynası olarak kullanılmasının yanında, Kızıldereliler insan ruhunu görmek için kullanmışlardır. Mayalar korkularıyla yüzleşmek için pirit taşından levhalar tercih ederken, Eski Çin’de ise pirit taşı dünyayı temsil edermiş. Günümüzde aksesuar olarak yaygın olarak kullanımının yanında, bileşiminde bulunan sülfür elementi sayesinde de sanayide de oldukça büyük bir kullanım alanına sahiptir. Pirit taşını aksesuar olarak tercih edenler, kronik yorgunluklarından kurtulurlar. Negatif enerjiden korunarak özsaygılarını yükseltirler. Vereceği hayat sevinci ve enerji ile yetersizlik duygusundan uzak, mutlu bir hayat sürerler.

Rahatsızlıklar için her ne kadar doğal taşlar tedavi edici olarak kabul etmese de, pirit taşının şifaları da azımsanacak gibi değildir. Pirit taşı iletken bir yapıya sahip olması sebebi ile kan ve safra gibi vücutta dolaşan sıvılarının yönlendirilmesine yardımcı olur. Hazımsızlık sorunu çekenleri maden suyuna bağlı yaşamaktan kurtarır. Verdiği olumlu enerji ve yaşam sevinci sebebi ile beyin fonksiyonlarına iyi gelmektedir. Pirit taşını kullanırken abartıya kaçmamak oldukça önemlidir. Bünyesinde sülfür bulunması sebebi ile uzun süre vücuda temas halinde tutulmamasına özen gösterilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg