Pembe Kuvars Taşı - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Pembe Kuvars Taşı

Pembe Kuvars Taşı
18 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 787 kez okundu.

Duyarlılıkları dengeleyen ve özgüven duygusunu arttıran pembe kuvars taşı böbrekler akciğerler ve bedenin ısı sistemi ve kalp içinde faydalı olan şifalı taşlardandır. Kalp için kullanılırken ametist taşı ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Tatlı ve mükemmel rengiyle gördüğünüzde herkesin içini ısıtacak bir taştır. Doğada pembe kuvars cinsi çok fazla bulunmamaktadır. Eski çağlarda sembol ve mühür yapımında kullanılmıştır. Günümüzde ise dekoratif eşyalar ve mücevherat yapımında kullanılır. Aşk taşı olarak bilinmektedir.  Pembe kuvars taşının özellikleri denilince akla ilk gelen eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenecek ve artık işe yaramayacağı, hatta size negatif enerjinizi geri yüklemeye başlayacağıdır. Bu negatif enerjiyi baş ağrıları ve mide bulantıları şeklinde hissedebilirsiniz. Negatif enerjiyi boşaltması yani temizlenmesi için taşınızı bir gece toprağın altında saklamalısınız.  Ya da pembe kuvarsınızı bir ametistin yanına bırakarak da temizlenmesini sağlarsınız. Ne olursa olsun enerji taşlarınızı asla başkasının eline vermeyin ve satın aldığınız taşları kullanmadan önce mutlaka toprağa gömün. Ancak sonsuza  kadar bir doğal taşı kullanamayacağını bilmelisiniz.

Pembe Kuvars Taşının Özellikleri

İçi berrak olan kuvarsa Erkek Kuvars, içi dumanlı olan kuvarsa Dişi Kuvars denir.

  • Erkek kuvars berrak oluşu nedeniyle zihinsel karışıklık yaşayan ve sürekli karamsar olup kötümser düşünen insanlar üzerinde etkilidir. Pembe kuvars taşının faydaları oldukça fazladır.
  • Dişi kuvars donuk bir görünüme sahiptir. Erkek kuvars kadar güzel bir görünüme sahip olmasa da bir çok önemli yönü vardır.
  • Zihinsel, duygusal, fiziksel yani stres altında olan insanların şiddetli baş ağrılarını geçirmekte kullanılır.
  • Yatıştırıcı etkisi olan pembe kuvars kalbi rahatlatır.
  • Duygusal anlamda hissedilen acı ve üzüntülerin azalmasını sağlar.
  • Görme bozukluklarını ve vücutta oluşan yaraları iyileştirdiği bilinmektedir.
  • Etrafınızdaki herhangi bir üründen yayılan radyasyonu toplar ve sizi etkilemesini önler.

Kalabalık ortamlarda görünür şekilde taktığınız zaman etrafınızdaki pozitif insanların enerjisini toplayarak size extra enerji verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg