Opal Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Opal Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Opal Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 527 kez okundu.

Opal taşı negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna inanılan bir taştır. Opal taşı görme duygularını güçlendirip sezgi arttırıcı etkilere de sahiptir.

Halk arasında gökkuşağı taşı olarak da bilinen opal taşı en değerli taşlardan biridir. Çeşitli renklerde parıltılar oluşturan ve vücut ısısına göre renk değiştirme özelliği olan opal taşı takı yapımında çokça tercih edilen bir değerli taştır. Kuvars ailesine mensuptur ve yeraltı sularının kayaların oluşturduğu boşluklarda birikerek mineral emilimi gerçekleştirmesi sonucu oluştuğu için ıslak kuvars olarak da bilinmektedir.

Opal Taşının Özellikleri

Opal taşı görsel olarak çok güzel görünen bir taş olmasının yanı sıra manevi olarak da güçlü bir değerli taştır. Sahibine şans getirdiğine inanılmakta ve stresi azaltıcı bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Güzel bir enerjiye sahip olan opal taşının özellikleri arasında takan kişiye cesaret vermesi ve etrafa olumlu bir enerji yayması da vardır. Bu taşı üzerinde bulunduran kişiler kendilerini ifade edebilme yeteneklerini geliştirerek etrafındakiler üzerinde güzel bir enerji bırakabilirler.

Opal taşının şifaları sadece manevi anlamda değil bazı durumlarda tedavi edici olarak da kendini göstermektedir. Bunlardan bazıları Parkinson hastalığının sebep olduğu bazı hastalık etkilerini azaltması, kabus gören ve kalitesiz uykulara sahip kişileri dinginleştirerek huzurlu bir uyku sağlaması, gözlerde yaşanan sorunların azalmasına yardımcı olması ve romatizma gibi eklem hastalıklarına sahip kişilerin bu hastalıkları yenmeleri için yardımcı olmasıdır.

İnsanların sahip olduğu negatif duyguları azaltarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlaması da opal taşının faydaları arasındadır. Sevgi, şefkat, özgürlük ve bağımsızlık gibi duyguları ifade eden opal taşı; terazi, yay, koç, balık ve balık burçları için uygun bir değerli taştır. Son dönemde takı yapımında yaygın olarak kullanılmaya başlanan opal taşı değerli taşların iyileştirici etkilerine inanan kişiler için şık görünümlü ve oldukça şifalı bir taştır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg