Omega 3 Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Omega 3 Faydaları

Omega 3 Faydaları
19 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 234 kez okundu.

Omega 3 insan vücudu tarafından üretilmeyen ancak insan vücudu için son derece gerekli olan doymamış yağ asidi türlerinden bir tanesidir. Yani omega 3 içeren besinleri mutlaka tüketmeliyiz çünkü vücudun ihtiyacı var, fakat vücutta üretilmiyor. Bunun yanında insan vücudunun en önemli organı olan beynimizin büyük bir kısmını omega 3 yağ asitleri oluşturur, beyin sağlığımız için elzem derecede önemli olan bu asitleri mutlaka dışarıdan almalıyız.

Göz Sağlığı İçin Önemlidir: Gözümüzde bulunan retina tabakasının yapısal ögesi olan omega 3, şayet yeteri miktarda alınmazsa gözde görme bozukluklarının oluşmasına neden olacaktır.

Cilt Dostudur: Gözeneklerin sıkılaşması, cildin yenilenmesi, derinin gençleşmesi için omega 3 mutlaka dışarıdan alınmalıdır. Bunun nedeni omega 3’ün aynı zamanda derimizin de yapısal bir ögesi olması, derinin yenilenmesi ve gençleşmesi için gerekli olmasıdır. Cildin yağ düzeyini kontrol altında tutar, yağdan parlayan görüntüye son verir, akneyi ve sivilceyi önler, gözenekleri doğal yollardan besler. Erken yaşlanma sorununu ortadan kaldırır, cilt tabakası altında oluşan iltihaplanmayı kurutur.

Yeni Doğan Bebekler İçin Önemi:

  • Omega 3 genel olarak yeni doğan bebeklere verilir, bunun sebebiyse hemen her organımızın yapısal öğesi olması, gelişim için olmazsa olmaz değerinin bulunmasıdır. Öncelikle beyin gelişimi için önemlidir, yeni doğan bebeklere omega 3 takviyesi yapılırsa çocuk ilerde daha güçlü bir zekaya sahip olacaktır.
  • Yeni doğan bebeklerde otizm gibi sorunlar baş göstermektedir. Otizm kısaca davranış bozukluğu, ayırt edememe gibi problemler ortaya çıkarır. Omega 3 ise daha az davranışsal problemin olması, beynin güçlenmesi, çocuğun ayırt etme gücünün erken yaşta oluşmasını sağlar.
  • Ayrıca gelişme güçlüğü sorununu azaltır, diğer bebeklere göre bir adım daha öne olmasını sağlar. Aslında birçok annenin çocuklarına balık yağı vermesinin nedeni de tüm bu yukarda sayılanlardır.

Not: Eğer anne hamileyken omega 3 alırsa, düzenli takviyeler yaparsa çocuğun zekası henüz anne karnındayken gelişmeye başlayacak, yüksek ihtimalle çocuğun ilerde gözlerinde, beyninde, davranışlarında olabilecek sorunları önlemiş olacaktır.

  • Kısacası omega 3 bebekler, çocuklar ve yetişkinler için çok önemlidir, dışarıdan takviyesi şarttır, yapı taşlarımızdan bir tanesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg