Öksürüğe İyi Gele Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürüğe Ne İyi Gelir ?
15 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 397 kez okundu.

Öksürüğün doğru tedavi edilebilmesi ve öksürüğe ne iyi gelir sorusuna doğru yanıt bulabilmek için sebebinin iyi araştırılması gerekir. Öksürük solunum mekanizmasının en üst seviyelerinden en alt seviyelerine kadar inerek baş gösterebilen bir belirtidir. Ne kadar alt seviyelere inerse tablo bir o kadar ciddileşebilir. Bazen basit bir belirti olabilirken kronikleşen öksürük farklı hastalıkların habercisi olabilir. Tıpkı vücutta meydana gelen ağrı gibi öksürük de bizler için bir savunma mekanizmasıdır. Akut ya da kronik fazda meydana gelebilir. Öksürük aynı zamanda balgamlı veya balgamsız olarak kendini gösterebilir ve kronik olarak tanımlanabilmesi için 3 haftadan daha uzun sürmesi gerekir. Balgamsız olan şekliyle öksürük boğazda rahatsız edici karıncalanma ve gıcık hissi yaratır. Balgamlı öksürük çoğu zaman daha zorlayıcıdır. Peki öksürüğe ne iyi gelir? Öksürüğü ortadan kaldırabilmek için uygulanan müdahalelerin yanı sıra sebep olan bir etken varsa ilk önce onun ortadan kaldırılması gerekir. Örneğin hasta sigara içiyorsa bronşlarda üretilen balgam sonucunda öksürük kronik hale gelecek ve sebep ortadan kalkmadığı müddetçe tam bir düzelme mümkün olmayacaktır.Öksürüğe ne iyi gelir, sorusuna en doğru yanıtı verebilmek için öncelikle öksürük sebebinin tam olarak neden kaynaklandığını araştırmakta yarar vardır.

Öksürüğünüzün Asıl Sebebi Ne?

Basit bir üst solunum yolu enfeksiyonu öksürük nedeni olabileceği gibi temelinde astım, bronşit, KOAH, ya da akciğer kanseri gibi çok ciddi hastalıklar yatıyor olabilir. Öksürüğü geçirmek için evde bir takım metotlar uygulamak bazen kısa süreli çözüm getirse bile temelinde yatan sebep iyi araştırılmazsa bu durum tehlikeye dönüşebilir. Tıbbi tedavi gerektirecek ciddi hastalıklar dışlandıktan sonra öksürüğü evde bazı yöntemler ile bastırabilirsiniz. Geniz akıntısı, reflü, kullanılan bazı medikal ilaçlar, alerji, psikolojik etkenler de öksürüğe sebep olabilir. Özellikle reflü ve öksürük çift yönlü mekanizma halinde çalışır. Öksürük reflüyü, reflü ise öksürüğü tetikleyici bir unsur olabilir. Geceleri artan ve balgamsız öksürükler ise alerjik bir reaksiyon olabilir. Böyle olunca alerji öksürüğe ne iyi gelir sorusu araştırılan bir konu olmaktadır. Alerjik öksürük için uygulanması gereken en temel koruyucu yöntemlerden biri alerjene maruz kalmamak ya da olabildiğince minimum seviyede tutmaktır. Alerjen maddeler tozlar ise mekanlardaki toz parçacıklarının çok güçlü süpürgeler yardımıyla temizlenmesi ve hipoalerjenik maddeler kullanılması gibi.

Öksürük Nasıl Geçer, Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Bir hekime göründükten ve ciddi hastalık risklerini geride bıraktıktan sonra öksürüğe ne iyi gelir sorusuna cevap arayabilirsiniz. Öksürüğe ne iyi gelir evde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerden bahsedeceğiz. Her zaman olduğu gibi vücut direncini en üst seviyede tutmak birinci hedef olmalıdır. Sağlıkta ve vücudumuzda zincirlemeler söz konusudur. Bir bozukluk başka bir bozukluğu beraberinde getirebilir. Bu yüzden bağışıklık ve vücut direncini yüksek tutmak adına bol su tüketimi ve C vitamini takviyesi yapmak gerekir. Psikolojik nedenler öksürüğü tetikleyen önemli bir unsur olduğu için temiz, tozsuz ve düzenli bir ortamda gerçekleştirilen uyku etkili olacaktır. Hatta uyumadan önce yapılabilecek relaksasyon ve nefes egzersizleri uykuya rahat geçişi kolaylaştıracak ve psikolojik olarak sizi pozitif kılacaktır. Gıcık öksürük ne iyi gelir sorusu için elbette bitki çayları cevap olabilir. Öncelikle atom çayı ya da kış çayı denenebilir. Bu bitki çayları içerdiği baharatlar sayesinde hem vücut direncinizi artıracak hem de boğazlarınızda rahatlama sağlayacaktır. Ilık suyun içine sıkılmış bir adet limon da basit ama etkili yöntemdir. Yine öksürüğe ne iyi gelir denildiğinde bal ve toz zencefil birlikteliği hızlı sonuç verebilecek bir karışımdır. Karadut pekmezi de öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtıdır. Önemli bir şifacıdır. Her sabah 1-2 tatlı kaşığı karadut pekmezi tüketmek direncinizi artıracak ve boğazlarınızda rahatlama sağlayacaktır.

Öksürüğe Ne İyi Gelir, Sorusundan Önce Tetkiklerinizi İhmal Etmeyin!

Öksürük deyip geçmeyin ve vücudunuzun size verdiği sinyallere dikkat kesilin! Kronikleşen, tehlikeli olarak gördüğünüz ve inatçı öksürüklerde tam teşekküllü bir hastaneye başvurmanız ciddi önem taşıyor. Geçmeyen öksürüklerinizin sebebi olabilecek KOAH, astım gibi havayolu hastalıklarının teşhis ve tedavi aşamasında uzman kadrosu ve gelişmiş teknolojileriyle Florence Nightingale Hastaneleri sağlığınız için bütün imkanları ve multidisipliner yaklaşımlarıyla sizlerin yanında.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg