Mutluluk Veren Besinler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Mutluluk Veren Besinler

Mutluluk Veren Besinler
5 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 622 kez okundu.

Havalardan, yoğun iş ya da okul temposundan, ailevi sorunlarımızdan buna benzer çeşitli sebeplerden veya hiç sebepsiz bazen kendimizi kötü hissedebiliriz. Sıkıntılarımızdan biraz olsun uzaklaşmak için çoğu zaman kendimizi buzdolabının önünde buluruz. Peki, bu sıkıntılardan kurtulmak için ne yemeliyiz ki bizi hem dertlerimizden uzaklaştırsın hem de kilo alma gibi başka bir dertle uğraştırmak zorunda bırakmasın. İşte uzmanlar tarafından mutluluk verdiği kanıtlanmış besinler:

Mutluluk Veren Besinler

Mutluluk Veren Besinler

Muz: İçeriğinde bulunan seretonin maddesi kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Gün içinde yemek arasında bir muz yemek mutluluk verecektir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

Portakal: C vitamini deposu olduğu herkesçe bilinir. C vitamini sizin kendinizi dinç hissetmenizi sağlar, enerji verir. Yorgunluk hissinizi alır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kanserden korur. Portakal suyu cildinizi de besler.

Çilek: B, C ve K vitaminleri bakımından zengindir. Stresi giderir. Cildi nemlendirir ve tazeler. Sindirim sistemini çalıştırır. Tansiyona iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur. Dinçlik hissi verir.

Üzüm: İçeriğindeki doğal şekerin hızlıca kana karışması sayesinde anında kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayan şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahip olan meyvedir. Ayrıca cinsel gücü arttırır. Sütü az gelen annelere sütünü çoğaltmaları için üzüm yemeleri tavsiye edilir. Baş ağrısına da iyi gelir.

Çikolata: Mutluluk veren besinlerin başında gelir. Çikolata yendiğinde salgılanan endorfin hormonu sayesinde insanların kendilerini mutlu hissettikleri uzmanlar tarafından kanıtlandı. Seretonin içermesi sebebiyle stresle mücadelenize yardımcı olur. Kemikleri güçlendirir.

 

Bir önceki yazımızda şeker hastaları için şeker hastalarına faydalı yiyecekler konu başlıklı bir yazı yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg