Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler
25 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Günlük hayatınızı etkileyecek bir durumdur mide bulantısı. Yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmeli, stresten uzak durmalı ve sağlıklı beslenerek mide bulantısı gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Dönemsel olarak hastalıkların yol açtığı mide bulantıları, gebelik bulantıları ya da strese bağlı olarak mide bulantılarına maruz kalabilirsiniz. Hepsinin çözümü ya da hafifletme yöntemleri elbette vardır. Peki, mide bulantısı için ne yapmalı? Birkaç tavsiyemiz olacak sizin için.

Temiz Hava

Alacağınız derin derin nefesler size iyi gelecektir. Özellikle 10 dakika temiz havada yapacağınız yürüyüş ile mide bulantınızı hafifletebilirsiniz.

Su

Eğer içebiliyorsanız mutlaka sıvı tüketmelisiniz. Su yeteri miktarda alındığı zaman oldukça faydalıdır. Midenizin boş olması daha fazla bulantıya yol açacaktır. Eğer bir şeyler yiyemiyorsanız mutlaka su tüketmelisiniz. Ancak fazla su içerseniz, mideniz daha da bulanabilir.

Nane ve limon

Nane ve limonun faydasını bilmeyen yoktur. Naneyi taze çiğneyebilirsiniz ya da nane limon kaynatıp içebilirsiniz. Nane çayı üzerine sıkacağınız çeyrek limon da iyi gelecektir.

Zencefil çayı

Taze zencefili ince dilimler halinde kaynatın ve 5 dakika demlendikten sonra için. Mide bulantınızın geçeceğinizi göreceksiniz.

Elma

Özellikle gebelik döneminde pek fazla çözümü olmayan mide bulantısına en iyi gelecek olan şeydir, elma. Yeşil ekşi elma hepsinden daha faydalı olacaktır.

Yoğurt

Özellikle ilaçlara bağlı mide bulantılarını en iyi geçirecek şeydir, yoğurt. Gün içerisinde 1-2 kase yoğurt yemenizi tavsiye ederiz.

Muz

Hafif ve potasyum açısından zengin olan muz, midenizi rahatlatacaktır.

Pirinç Lapası

Sade halde pirinç lapası tüketemiyorsanız, yoğurt ile tüketebilirsiniz ya da biraz üzerine tuz döküp yiyebilirsiniz.

Gebelikte Mide Bulantısı

Özellikle gebelik döneminde ne yaparsanız yapın geçmeyeceğini düşündüğünüz mide bulantılarından  kurtulmanın birkaç yöntemi var.

Gebelik döneminde ilaç alamayacağınız için doğal yöntemler ile mide bulantınızı azaltabilir ve zamanla geçirebilirsiniz. Elma ve muz ya da havucu limon içerisinde bekletip tüketebilirsiniz. Ayrıca bol su tüketmenizi ve hafif uzlu krakerler yemenizi tavsiye ederiz. Unutmayın ki geçici bir dönemdir ancak susuz kalmamalı ve bebeğinizin sağlını düşünerek en azından bir şeyler yemeyi denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg