Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler
23 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 287 kez okundu.

Kimi zaman sıkıntılı kimi zaman çekilmez ve hatta bazen dayanılmaz bir ağrı şeklinde karşımıza çıkan mide ağrısından kurtulmak isteyenler için harika birkaç çözümümüz var. Hem günlük hayatınızda kolayca uygulayabilir hem de ağrıdan dilediğiniz zaman kurtulabilirsiniz.

Dayanılmaz şekilde mide ağrısı çekenlerin çoğu; yanlış beslenme ya da sinirsel ağrıyı yaşamaktadır. Sizin de bu şekilde mide ağrılarınız varsa aşağıda yer alan besinleri kullanarak ağrınızdan kurtulabilirsiniz. Sindirimi kolay ve mide suyunu dengeleyen besinler tüketebilirsiniz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Zencefil Çayı

Mide sağlığı için son derece önemli olan zencefil çayı; ağrılarınıza iyi gelebilir. Bulantı, kusma ve buna benzer sorunları gidermenize yardımcı olacaktır.

Keten Tohumu

Oldukça zengin olan lif kaynağı keten tohumu, omega-3 yağ asidi kaynağıdır ve kabızlığı, şişkinliği ve yanmayı geçirmektedir. Öğütülmüş şekilde yoğurdun içine koyabilirsiniz.

Armut

Lif kaynağı olan farklı ir meyve olan armut, günde 2 kere tüketebileceğiniz ve ize çok iyi gelecek olan bir meyvedir. İnce bağırsak sağlığı içinde önemlidir.

Patates

Haşlanmış ya da fırınlanmış patatesi tüketebilir ve mide sağlığınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Sonuçta kızartılmış patates hiçbir işe yaramayacaktır. Hem kalorisi yüksek hem de sağlıksızdır.

Zeytinyağı

Çiğ zeytinyağı, mide ağrılarına iyi gelmektedir.

Yoğurt

Probiyotik kaynağı olan yoğurt, mideye adeta bir çeper olur ve mide asidini dengeleyerek, bakteriyel enfeksiyonlardan da korur.

Muz

Mide yanmalarına ve ağrılarının giderilmesine yardımcı olan muz günlük olarak tüketilebilir.

Lahana

Ülser ve gastrit gibi hastalıkların tedavisinde etkili olan lahana, çiğ olarak suyu kaynatılarak ve günde ılık olarak 2 bardak içilir.

Az Yağlı Besinler

Kesinlikle mide ağrılarının azalmasına hatta sağlıklı beslenince tamamen yok olmasına yardımcı olan az yağlı besinleri siz de tercih etmelisiniz.

Karnabahar

Buharda hafif pişirilip üzerine yoğurt dökülerek tüketilen harika bir sebzedir, karnabahar ve faydaları da saymakla bitmez.

Maden Suyu

Mide asidinizi azaltmak ve sindirime kolaylık sağlamak için maden suyunu günde 2 kere içmelisiniz. Ama en önemlisi şekersiz ya da aromasız olanları tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Gürmel dedi ki:

  Merhabalar bende de mide ağrıları sıklıkla oluryor konuda geçenleride uygulayıp bir sonuç almaya çalışacağım dilerim bir son bulur artık bu ağrılar…

 2. Murat Çakır dedi ki:

  Merhabalar maden suyu 1 kaç gündür süren mide ağrıma çok iyi geldi .
  Bu kadar bilgiyi paylaştığınız için teşekkürler

 3. Mert Kervancı dedi ki:

  Verdiğiniz ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg