Maydanoz Suyu Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Maydanoz Suyu Faydaları

Maydanoz Suyu Faydaları
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 3.245 kez okundu.

Vitamin konusunda son derece zengin bir bitki olan maydanoz, yüksek oranda kalsiyum, demir ve potasyum içererek sağlığa en büyük yardımcıdır. Bu özellikleri sayesinde salatalarda kullanılan bir bitki olarak bulunmamaktadır. Maydanoz çeşitli hastalıklardan korunmak için tüketilecek bitkiler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere maydanoz suyu faydalarından bahsedeceğiz.

Maydanoz ve maydanoz suyu böbrek taşı, enfeksiyon, sindirim problemleri, astım ve öksürüğe karşı en iyi şekilde koruma özelliğini göstermektedir. Vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran bu bitkiyi daha fazla tüketerek sağlığınıza katkıda bulunmasını sağlamaktadır.

Maydanozun Faydaları

İdrar Söktürücü

Maydanoz bitkisi içeriği sayesinde güçlü bir idrar söktürücü olarak yer almaktadır. Bununla beraber vücut üzerinde ödemin atılması konusunda son derece fazla kullanılan bir bitkidir. Bu özelliği sayesinde safra ve böbrek taşlarının vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Ek olarak maydanoz suyu içmeye başlamadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Öksürük ve Sinüzit

Maydanoz suyu içeceği hastalık ya da alerji sorunları ile artmaya başlayan mukusun vücut üzerinden daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Bununla beraber sinüslerin dolduğu ve öksürün arttığı durumlarda da maydanoz çayı ya da suyu içmek iyi gelmektedir.

Gaz

Yemek yedikten sonra sizde gaz sorunu yaşıyorsanız maydanoz suyu ya da çayı tüketebilirsiniz. Gazı azaltma konusunda maydanoz çayını çok hızlı içmemenizi öneriyoruz. Sizde her 2-3 dakikada bir kaç yudum alarak bu suyu tüketebilirsiniz.

Cilt Sağlığı

Cilde esnekliğini sunabilen ve yaşlanmanın etkilerini geciktirmeye yardımcı olan kolajen üretiminde C vitamini kullanılmaktadır. Yüksek oranda C vitamini içerisinde bulunduran maydanozu düzenli şekilde tüketerek cildin ihtiyaç duyabileceği C vitaminini yeterli oranda almasına yardımcı olmaktadır.

Göz Sağlığı

Maydanoz, göz sağlığı konusunda etkin olan A vitamini bakımından son derece zengindir. A vitamini retinada ışık hassasiyetini sunmaya devam eden rodopsin pigmentinin üretilmesini sağlamaktadır.

Maydanoz suyu hazırlama sırasında yaprakları küçük olmasından dolayı 1 bardak dolusu saf maydanoz suyu hazırlamak son derece zor olmaktadır. Bu oranlarda saf maydanoz suyunun bazı yan etkileri ortaya çıkabilir. Maydanoz suyunun acılığını almak hem de içeceğinizi daha kolay duruma getirmek için maydanozu farklı bitkilerle beraber kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Maydanoz Suyu Faydaları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Dilan Savun dedi ki:

    Maydanoz suyunu çok küçümsemişim…

  2. alicia dedi ki:

    her derde deva bir bitki suyu kadar tazesi de yenmeli.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg