L Carnitine (L Karnitin) Nedir? Kullanımı, Yararları ve Zararları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


L Carnitine (L Karnitin) Nedir? Kullanımı, Yararları ve Zararları

L Carnitine (L Karnitin) Nedir? Kullanımı, Yararları ve Zararları
30 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.

Genellikle sporcuların ismini çok telaffuz ettiği L Carnitine nedir? L Carnitine ne işe yarar? L Carnitine nasıl kullanılır? Faydaları ve zararları nelerdir? İşte tüm detayları ile L Carnitine hakkında bilmenz gerekenler.

Yüksek dozda kullanıldığı zaman oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilen L Carnitine, aslında spor yapanların vücutlarındaki yağı enerjiye çevirmelerine yarayan bir maddedir. Yüksek dozda kullanılırsa; bulantı, kusma, karın ağrısı ve ishale sebep vererek, ciddi su kaybına yol açabilir. L Carnitine fazla kullanılırsa ayrıca;

  • Vücutta istenmeyen kokuya yol açar.
  • İshale sebep olur.
  • Tirodi hastaları kullanmamalıdır.
  • Böbrek rahatsızlığı olanlar kullanmamalıdır.
  • Yüksek tansiyonu olanlar kullanmamalıdır.

[ File # csp4713739, License # 1344934 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / michaeldb

L-Carnitine Ne İşe Yarar?

Vitamin gibi sadece destek amaçlı kullanılabilecek L Carnitine (L Karnitin) aslında vücudumuzun % 95’i kas dokusunda yer alır. Enerjyi yükseltir ve karaciğerin daha hızlı çalışmasını sağlar. Bunun için karaciğer sorunu olanlarında kesinlikle kullanmaması gerekir. Herhangi bir kronik hastalığınızda varsa kesinlikle L Carnitine (L Karnitin) kullanmamalısınız. Özellikle antrenman sırasında spor eğitimlerine danışabilir ve ardından doktora sorarak, onay aldıktan sonra kullanmalısınız.

Ayrıca yapılan klinik çalışmalarının ardından; prostat ameliyatından sonra erkeklerde ereksiyon sorununu da ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Bir başka araştırmaya göre ise kısır erkeklerde; 2 gr. L-karnitin kullanmak, sperm miktarını ve kalitesini arttırmaktadır.

Sizde daha sağlıklı bir vücut görünüme sahip olmak ve enerjik olmak isterseniz, L Carnitine (L Karnitin) kullanabilirsiniz. Bedenen ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi arttırmak ve bunu aktif olarak kullanmak için vitamin benzeri ürünleri kullanabilirsiniz. Önemli olan tarafı ise kesinlikle doğru kullanımdır. Bu tarz ilaçların fazla ya da serbest kullanımı sonucunda böbrek yetmezliğinden karaciğer hastalıklarına, aşırı su kaybından ani bayılmalara kadar pek çok ciddi rahatsızlık meydana gelebilmektedir.

Kendinizi tehlikeye atmadan bu tarzdaki vitamin takviyelerini spor yaparak ve günlük kullanım ile hayatınıza dahil edebilirsiniz ama unutmamalısınız ki, sizin için en önemli taraf sağlığınızdır. Hem sağlıklı kalmalı hem de aşırıya kaçmadan doğru dozu yakalamaktır. Doğru kullanım sonucunda siz de olumlu tarafları keşfedeceksinizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg