Kuşkonmaz Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kuşkonmaz Faydaları

Kuşkonmaz Faydaları
19 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 394 kez okundu.

Kuşkonmaz bitkisi protein açısından oldukça zengindir, bunun yanı sıra karbonhidrat ve yağ değeri çok düşüktür; haliyle oldukça sağlıklı, kilo yapmayan bitkilerimiz arasında yerini alır. Magnezyum oranı çok yüksektir, kemik gelişimi için oldukça faydalıdır; zaten yüksek protein oranı yapısal gelişime fayda sağlar.

Kanserle Savaşta Kuşkonmaz: Kanserle savaşta özellikle folik asit içeren yiyecekler tüketilmelidir; kuşkonmazın içerisinde de yoğun miktarda folik asit vardır. Esasen yeşil sebzelerin bir çoğunun içerisinde folik asit olduğundan tüm yeşil sebzeler kansere iyi gelmektedir. Hamileler için de oldukça önemli olan folik asit, kuşkonmazın içerisinde yoğun miktarda bulunduğundan sık tüketimi vücudu olumlu etkileyecektir.

Hamileler İçin Kuşkonmazın Önemi: Kuşkonmazın içinde folik asit bulunur, bu hamilelikte kaybedilen enerjinin, vitamin kaybının geri kazanılması, sürece uyum sağlama ve çöküş yaşanmaması açısından önemlidir. Hamile bayanların saçları dökülür, tırnakları hassaslaşır, ciltlerinde çatlaklar oluşur. Folik asit tek başına bu sorunlarla savaşmakta başarılıdır. Ayrıca her bayanda mevcut olan erken doğurma riskini ortadan kaldırır, bebeğin zamanında dünyaya gelmesi için uygun koşulları sağlar.

Antioksidan Özelliği Bulunur: Antioksidanlar arasında en etkilisi olarak bilinen glutatyondur, ve kuşkonmaz bitkisinde bu madde vardır; bu da onun güçlü bir antioksidan olduğunun göstergesidir. Antioksidan oluşu vücudu bakterilerden arındırmasına, bağırsaktaki iyi huylu ve kötü huylu bakterileri ayırt etmesine yardımcı olur.
Diyabet Hastalığında Kuşkonmaz: Kuşkonmaz insülin direncini ayarlar, kan şekerinin normal seviyelerde seyretmesini sağlar. Düzenli tüketilmesi durumunda şeker hastalarının geçirdiği ani krizler azalarak ortadan kalkacaktır.

Sindirime İyi Gelir: Yeşil bitkilerin birçoğu vücuttaki ödemin atılmasında, sindirim sisteminin çalışmasında etkilidir. Kuşkanmaz da sindirimi düzenleyen, lif açısından zengin olan bir bitkidir; kabızlığın ve ishalin tedavisinde kullanılır. Her ikisine de iyi gelmesinin nedeni bağırsak düzenleyici olmasıdır; doğal bir antioksidan olduğundan dolayı bağırsaktaki bakterileri ayrıştırır.

Kalp Dostu Kuşkonmaz: Kalp hastalığı riskini azaltır, damar tıkanıklıklarına iyi gelir; kalbe iyi gelme nedeni yüksek lif oranına sahip olması, yüksek miktarda B vitamini içermesidir.

Tüm bunların yanı sıra kuşkonmaz lezzetli bir yiyecektir, beyin fonksiyonlarını harekete geçirir, zihinsel esneklik performansında ilerleme kat edilmesine yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg