Kuru İncirin Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kuru İncirin Faydaları

Kuru İncirin Faydaları
23 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.667 kez okundu.

Bütün kuru meyvelerin saymakla bitmeyen faydaları ayrıca kilo vermeye yardımcı özelliği olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bunların içinde kuru incirin faydalarının yeri en önlerdedir. Saymakla bitmeyecek faydalara sahip olan kuru incir, şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bize lezzetli bir abur cubur da olabilir. Televizyonun karşısında otururken, hatta işteyken, dışarıda gezerken çantamızda taşıyıp gündelik yaşantımızda da atıştırmalık olarak kullanabileceğimiz bir kuru meyvedir.

Diğer besinlerden çok daha kolay sindirilen kuru incir, hazımsızlık problemi içinde birebirdir. Çok yüksek oranda kalsiyum ve fosforu içinde barındırır. Böylece diş ve kemik yapısını güçlendirmiş olur. Ayrıca süt içemeyenler için de kalsiyum alabilmeleri için bir seçenek olarak kendini gösterir.
Kuru İncirin Faydaları

Yağlı, tuzlu yüksek kalorili yiyecekler nedeniyle vücuda giren kolesterolün kana karışmasını engeller. Böylece daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmayı kolaylaştırır.

Kanserli hücrelerin ölmesine yardımcı olur. Kanser hastalığını yenmek için ve kanser hastalığına yakalanmayı önlemek için çok önemli bir yardımcıdır. Ayrıca bedeni vücuda giren bakterilere karşı korur. Hastalıklara karşı vücudumuzun savunmasız hale gelmesini önler.

Gelişim çağındaki çocukların büyüme hormonu salgılamasına yardımcı olmakta kuru incirin faydaları arasındadır. Bunun nedeni ise sadece 2 adet kuru incir meyvesi, kalsiyum değeri bakımından 1 bardak süt ile eşdeğerdir.

Demir ve c vitamini açısından da oldukça zengindir. Hamile kadınlar içinde oldukça önemli olan bu meyve, menopoza giren kadınlarda da olumlu etkiler yaratmaktadır. Kısacası kuru incirin faydaları saymakla bitmez. Her derde deva olan bu meyve, sadece hasta olanlar için değil, hastalıklara karşı savaşmak ve vücudu zinde tutmak için de büyük önem taşır.

Bir önceki yazımızda kerevizin faydaları hakkında bilgiler verdik.

Kuru İncirin Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. şifalı bitkiler dedi ki:

    Bebek sahibi annelerin kuru incir tüketmesi anne sütünün artmasına fayda sağlar.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg