Kudret Narı Nedir,Faydaları Nelerdir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kudret Narı Nedir,Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Nedir,Faydaları Nelerdir?
13 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 492 kez okundu.

Son dönemlerde yoğun olarak ilgi görmekte olan kudret narı özellikle şifalı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kabakgiller familyasında yer almakta olan meyve özellikle olgunlaşması halinde tüketilerek vücutta olumlu etkiler görülebilir. İnce ve tırmanıcı gövdeye sahiptir. Aynı zamanda bir yıllık bir bitki olarak bilinmektedir. Yaprakları saplı ve aynı zamanda el şeklinde parçaladı. Meyvesi olgunlaştığında rahatlıkla fark edilebilir.

Kudret Narı Nedir?

Farklı şekillerde kullanımı söz konusu olmaktadır. Özellikle hazırlanacak olan kudret narı macunu şifalı olması nedeniyle hastalıklara karşı tercih edilmektedir. Meyvesi ilk olarak yeşil olsa da daha sonrasında olgunlaştıkça sarı ve parlak bir renk almaktadır. Geniş kullanım alanına sahiptir. Özellikle ev ilaçlarında veya zeytin yağı ile karıştırılarak kullanımı söz konusu olmaktadır.

Meyvesini tüketmek istemeyenler aynı zamanda macununu hazırlayarak daha faydalı olmasını sağlayabilirler. Özel olarak hazırlanacak olan macun yüksek etkisi nedeniyle tercih edilmektedir. Farklı amaçlar için özellikle vücudun daha sağlıklı olmasını sağlayabilmek adına kullanılmaktadır. Hindistan’da yetiştirilmekte olan bitki aynı zamanda Türkiye’de de yetiştirilmektedir. Yalova ve Bursa civarında yoğun olarak yetiştirilmesi söz konusu olmaktadır. Özellikle sonbaharda toplanan meyveler taze olarak tüketildiği gibi aynı zamanda yağı veya macunu hazırlanarak daha uzun süre saklanması sağlanabilir.

Kudret Narı Faydaları

Farklı şekillerde kullanımı söz konusu olabileceğinden özellikle kudret narı faydaları rahatsızlıklara karşı doğru şekilde kullanılması halinde etkili olmaktadır. Çok sayıda farklı faydası bulunmaktadır. Meyvesi taze olarak yenilebileceği gibi macunu ya da yağı farklı amaçlar için kullanabilmek adına hazırlanabilir. Macun yüksek etkiye sahip olması nedeniyle özellikle sağlıklı kalabilmek adına tercih edilmektedir.

  • Karaciğeri destekleyerek oluşabilecek rahatsızlıkları önlemektedir.
  • Sedef veya egzama üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.
  • Bağırsak tembelliğine giderilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak bu şekilde özellikle daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.
  • Gastrit, kolit, ülser, asit fazlası, 12 parmak gibi pek çok farklı mide ve bağırsak rahatsızlıklarında tedavi etme amacıyla kullanılabilir.
  • Rahim yaralarının tedavi edilmesi amacıyla kullanılabilir.
  • Yanık ve yaralarda özellikle lapasının hazırlanması iyi gelmektedir.
  • E vitamini açısından yüksek oranda içeriye sahip olması ve aynı zamanda protein açısından zengin olması özellikle vücudun ihtiyaç duyabileceği vitamin ve protein karşılamak amacıyla kullanılmasını sağlamaktadır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg