Kroton Yağı - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kroton Yağı

Kroton Yağı
18 Mart 2018 tarihinde eklendi, 842 kez okundu.

Kroton yağı çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. “Kroton tiglium Linn ” ağacının tohumlarıyla soğuk presleme metodu kullanılarak oluşturulmaktadır. Kroton yağı zehirleyici bir özelliğe sahiptir. Başkaca tahriş edici başka bir özelliği de bulunmaktadır. asetik asit, oleik asit, formik asit gibi pek çok asit içermektedir.

Kroton Yağının Faydaları Ve Yan Etkileri

Kroton yağı tarihte Sudan, Güneydoğu Asya, Gana, Malezya gibi ülkelerde başka amaçlarla kullanılmıştır. Müshil ilacı olarak, sabun ve düşük yaptırmak maksatlı kullanılmıştır. Günümüzde ise ten gençleştirme maksadıyla halen kullanılmaktadır. Tenin en dış tabakası olan epidermisi soyarak tenin yenilenmesini sağlamaktadır. Kroton yağı türlü rahatsızlıkların iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Kabızlık, felç, yüksek ateş ve cüzam ve tansiyon da kullanılmıştır.

Başka kanserli hücrenin iyileştirilmesinde, yılan sokması gibi hallerde de kullanılmıştır. Kroton yağı toksik bir maddedir. Bu sebepten de kullanımı esnasında oluşabilecek pek çok yan etkisi vardır. Küçük bir damlası bile cildi tahriş edebilir, kızarıklıklara ve kaşıntılara neden olabilmektedir. Kroton yağının ağızdan alınması halinde mide ağrılarına ve ishale neden olabilmektedir. Aşırı düzeyde alınması durumunda ciddi problemlere, tende kalıcı hasarlara hatta ölüme sebep olabilmektedir.

Alınacak Önlemler

Okuduğunuz üzere kroton yağının pek çok yan etkisi vardır. Bu sebepten bu yan etkilerini en aza indirgemek ve yok etmek maksadıyla bazı tedbirler alınmalıdır. Az ölçüde kullanılmalıdır. Kroton yağının iki üç damla kullanılması önerilmektedir. Kroton yağı kullanılmadan önce bir hekime danışılmalıdır. Zira bu yağın kullanımı cinsiyete ve yaşa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Başkaca bu yan etkiler yüzünden hamile kadınların ve de çocukların kullanmaması gerekmektedir.

Kroton Yağı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Can aki dedi ki:

    Kroton yağının bu kadar yan etkisi olduğunu bilmiyordum oysa hem cilde hemde açik yaralara uyguluyoruz sonuç çok güzel ama yan etkilerden bi haberdim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg