Kristal Kuvars Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kristal Kuvars Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
11 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 617 kez okundu.

Radyasyonu toplayan taşlardan olan kristal kuvars taşı çevrede oluşan negatif enerjiyide dağatmaktadır. Pozitif enerjiyi toplayıp 6. hissi sevgi duygularını şevkat duygularınıda güçlendiren kristal kuvarz taşı gözler için şifalı olan taşlardandır.

Asıl adı kuvars kristalidir. Kristal kuvars taşının özellikleri şu şekildedir; dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılan ve yer kabuğunun  %10 dan fazlasını oluşturan sert ve katı bir mineral türüdür. Altıgen prizmalar şeklinde bulunur bu kristaller. Çoğunlukla  içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında suya dönüşür. İlk çağlardan bugüne sihir ve tedavide kullanılmıştır. Aslında kristal kuvars sadece bir çeşit taşı değil birden fazla çeşit taş ailesini tanımlar. Bu ailenin her üyesi bağımsızlığını ilan ederek kendi isimlerini almışlardır. Ametist, Kan Taşı, Sitrin, Krizopraz gibi taşlarda bu ailenin üyeleridir.

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

Endüstriyel alanda, elektronik iletici ve ayrıştırıcı olarak kullanılmakta aynı zamanda saatlerde,  deterjanlarda, diş macunlarında, cam ve elektrik ışıklandırmalarında kullanılır. Kuvvetin ve gücün sembolü olarak düşünülmektedir.

  • Eski çağlarda yağmur yapması için dua edilirken kristal kuvarslarda kullanılmıştır. Kristal kuvars taşının faydaları ile insanlar istedikleri bazı şeyleri elde etmişlerdir.
  • Negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiye çevirir.
  • Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyararak aşırı duygusal halden çıkmaya yöneltir.
  • Güç ve canlılık kaybı yaşamamanızı sağlar.
  • Radyasyon toplayarak sizi etkileyebilecek olan şeylerden uzak tutar.
  • Baş ağrısını azaltıcı özelliği ile tercih edilebilir.
  • Göz için sağlıklı bir taştır.
  • Sindirim ve kan dolaşımı sisteminin bozulmasını önler ya da tedavi eder.

Pembe kuvars gibi kristal kuvarsınızı da ametistin yanına koyduğunuzda temizlenecek ve negatif enerji boşaltımını gerçekleştirecektir. Dikkatli, özenli ve inanarak kullanıldığı takdir de kristal kuvars taşının şifaları ile karşılaşacaksınız. Ve bir çok hastalığınızdan, problemlerinizden kurtularak enerjik ve pozitif bir hayat yaşayacaksınız. Sağlıklı olmak sizin elinizde.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg