Krill Yağı (Krill Oil) - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Krill Yağı (Krill Oil)

Krill Yağı (Krill Oil)
29 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 322 kez okundu.

Son zamanların tartışma konusu olan Krill Yağı ne işe yarar? Krill Yağı nasıl kullanılmalı? Krill Yağı’nın hayatımızdaki önemi nedir? Krill Yağı mı? Balık yağı mı? Asıl önemli sorular bunlar. İşte tüm cevaplar karşınızda.

Bir küçük deniz canlısı olan krill, karidese benzemektedir. Son yıllarda omega 3 açısından oldukça zengin olduğu için ünlenmiştir. Denizden babam çıksa yerim, sözünün aslında tam da karşılığını sunmaktadır. Omega 3 açısından bu kadar yararlı olan başka bir deniz mahsullerini sollamıştır. DHA bakımından oldukça zengin olan Krill Yağının faydalarına hemen göz atalım.

Krill Yağı Faydaları

Yüksek Kolesterol

Krill Yağı, yüksek kolesterolü düşürmektedir. LDL yani kötü kolesterole de özüm olarak sunulmaktadır trigliserid seviyesinin düşürülmesinde faydası oldukça çoktur.

Kalp Sağlığı

Kolestorelü düşürünce tabi ki kalp sağlığı içinde faydalı olduğunu anlayabiliyoruz. Kalp ve damar hastalıklarından korunmak için Krill Yağı kullanabilirsiniz.

Beyin

Hepimizin bildiği gibi omega 3 eksikliği beyin fonksiyonlarını düşürmektedir. İşte bunun için beyin sağlığını Krill Yağı ile koruyabilirsiniz.

Adet Öncesi Sorunları

Adet öncesi yaşanan stres, gerginlik ve sancılara iyi geldiği bilinmektedir.

Eklem İltihabı

Amerika’da yapılan araştırmaların sonuçlarına göre Krill Yağı; eklem iltihabı belirtilerini ve iltihabın kendisini azaltmaktadır.

 

 

Cilt Kanseri

Cildin kötü görünümü iyileştirip, kırışıklılarında azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca cilt kanserine karşı korumaktadır.

Yaşlanma

İçerisinde barındırdığı antioksidanlar ile etkili ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanız için kırışıklıkları yok etmektedir.

Depresyon

Beyin fonksiyonlarını geliştirerek, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak olan antidepresan yerine geçebilecek güce sahiptir.

Krill Yağı mı, Balık Yağı mı?

Asıl merak edilen soru bu aslında. Krill Yağı mı yoksa Balık Yapı mı? Barındırdığı omega 3 yağ asitleri ile bitkisel omega 3 kaynaklarına oranla daha kolay sindirilebildiği için uzmanlar Krill Yağını tavsiye ediyor. DHA yağ asidinin beyne daha hızlı gönderdiği için siz de tercihlerinizi Krill Yağından yana yapabilirsiniz.

Hem yaşlanma karşıtı hem beyinden cilt hastalıklarına kadar pek çok şeye iyi gelen Krill Yağını inceledik. Daha sağlıklı olmak ve yaşamak için siz de hemen tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg