Kireçlenme'ye İyi Gelen Bitkiler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kireçlenme’ye İyi Gelen Bitkiler

Kireçlenme’ye İyi Gelen Bitkiler
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.395 kez okundu.

Otobüs yokuşu dönerken yaşlı teyzeler tanışma faslını geçmiş birbirlerine hastalıklarını anlatmaya başlamışlardı. Gözlüklü beyaz tenli olan diğerine “doktordan geliyorum, ben de dizlerimden yürüyemiyorum” dedi. Halk arasında sıkça duyduğumuz bu yakınmaların adı Osteoartrit yani bildiğimiz adıyla kireçlenmedir. Maalesef bu hastalık birçok insanın yaşam kalitesini bozmaktadır. Onurlu, gururlu, kimseye minneti olmayan insanlar bu hastalığa yakalandıktan sonra (ileri aşamada) başka insanların fiziksel yardımlarına ihtiyaç duyabilirler. Bu durum hastaların fiziksel sağlığını olduğu kadar psikolojilerini de olumsuz etkilemektedir. Kireçlenme derken aslında çoğunlukla eklem kireçlenmesinden bahsederiz. Ellili yaşlarda daha sık olarak görünse de bunun istisnası yok değil. En çok eller, kalça, diz ve omurgada bulunur. Bu hastalık kadın erkek cinsiyet ayrımcılığı yapmaksın türümüzün tümünde eşit oranda görülür.(Bunun için ona teşekkür etmeyeceğiz)Teşhis edilmesi kolay bir hastalıktır.

 • Müzmin ağrı, harekete bağlı olarak ortaya çıkan ağrı,
 • Ağrılı eklemlerde şişlik,
 • Eklemlerde tutukluk,

Günlük hayatta eklemlerimizde kireçlenme olduğunu nasıl anlarız? Oturup kalkmakta zorlanıyor muyuz? Merdivenler giderek gözümüzde büyüyor mu? Sabah kalktığımızda ilk adımda tutuluyor muyuz? Cevabımız evetse biz Osteoartrite yakalanmış olabiliriz demektir.

Kireçlenme eklemlerimizin işlevselliğini bozar bu bize ağrı, sızı olarak yansır. Vücudumuzda üç tür eklem çeşidi vardır. Kireçlenme rahatsızlığı “oynar eklemlerimiz” de ortaya çıkar. Kireçlenme oynar eklemlerin çalışma prensibini bozar. Kemiklerimiz karşı karşıya geldiği yere biz eklem deriz. Kemik uçları kıkırdakla kaplıdır. Bir kemiğin çıkıntısı diğer kemiğin girintisine denk gelir. İki kemiğin arasında bir boşluk “sinovya” vardır. Bu boşluk harekete imkân verir ve çevresi “sinovya zarı” denilen bir tür süzgeç görevi gören zar ile kaplıdır. Bu zarın işlevi bozulursa içeriye girmesi gereken özel sıvı giremez. Sinovyal sıvının yokluğu kemikleri harap (dejenerasyon) eder. Bu durum önce hareket kısıtlılığına sonra şekil bozukluğuna kadar giden bir tabloda seyreder. Günlük hayatta yaptığımız harekete bağlı olarak vücudumuzda kireçlenme ortaya çıkabilir. Ayakta saatlerce ders anlatan bir öğretmenin kalça ve diz eklemleri, inşaatta çalışan; keser kullanan bir kalıp ustası dirsek eklemi kireçlenmeye maruz kalabilir.

Modern tıp kireçlenmenin hangi eklemde olduğuna bağlı olarak çeşitli tedaviler uygular:

 1. Ekleme sıvı enjekte etme
 2. Ağrı kesicilerle ağrıyı kontrol altına alma (mideye zarar veren bir uygulama)
 3. Fizik tedavi
 4. Cerrahi müdahale
 5. Protez uygulama

Kireçlenme Şifalı Bitkilere dirençli midir? Bu sorunun cevabı tedavi amaçlı kullanılan bitkiye göre değişir olmalıdır. Buraya kadar modern tıbbın teşhis ve tedavi için aldığı tedbirleri inceledik. Kireçlenme hastalığı “terü taze “bir hastalık değildir. Bu kıdemli ve inatçı hastalıkla insanlık binlerce yıldır mücadele ediyor.

Kireçlenme ve Şifalı Bitkiler

Kireçlenmeye karşı alacağımız ilk tedbir kilo vermemiz olacaktır. Fazla kilolar diğer bir çok hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da olumsuz bir etkendir. Kireçlenme ve şifalı bitkiler dediğimizde kullanacağımız ilk şifalı bitki çınar yaprağıdır. Kullanımı basit olsa da önerilen tedavinin takip edilmesi gerekmektedir.

 • Öncelikle kurutulmuş iki kaşık çınar yaprağı ufalanarak klorsuz suda kaynatılır.
 • Kaynatma süresi sadece 45 saniyedir. Ocaktan alınan karışım süzülerek sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeğinden önce aç karnına içilir.
 • Hazırlanan şifalı karışım ilk hafta her gün içilir. İkinci hafta iki gün içilip bir gün içilmez. Üçüncü hafta üç gün içip bir gün dinlenilir. Dördüncü hafta ise dört gün içip bir gün dinlenilir.

Tedavi süresince ağrıya yol açmayan egzersizler yapılıp süt ve süt ürünleri bol bol tüketilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg