Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cuburlar - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cuburlar

Kilo Aldırmayan Sağlıklı Abur Cuburlar
4 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 616 kez okundu.

Fastfood beslenmenin her geçen gün arttığı ve kilo almanın sorun haline gelmeye başladığı bu günlerde zayıflamanın yollarını arayan insan sayısı da giderek artmaktadır. Ancak bunun yanında yeme alışkanlıklarımızdan kolay kolay vazgeçemediğimizde bir gerçektir. Günlük hayatımızda boş bulduğumuz zamanlarda tükettiğimiz cips, çerez, çikolata, bisküvi, hamur işleri vb. abur cubur besinlerin çoğumuz için vazgeçilmez olduğu da doğrudur. Ancak bu besinlerin hem sağlıksız olduğunu hem de kilo aldırıcı özelliğini hepimiz biliyoruz.

Kilo aldırmayan doğal yiyecekler

Sağlıklı, Doğal Atıştırmalıklar

Sağlıklı yaşamak ve fit bir vücuda sahip olmak için alışkanlıklarımızdan vazgeçmek yerine onları değiştirmeyi tercih edebiliriz. Bunun için de hafif yiyeceklerin yanında kilo aldırmayan sağlıklı abur cuburlar bizim kurtarıcımız olabilir. Kuru üzüm ve leblebi, fındık, kuru kayısı gibi şifalı bitkiler ve kuruyemişlerin sütle birlikte tüketilen bitter çikolata, yoğurdun içine karıştırıp tükettiğimiz meyveler, ceviz, bol tahıllı ürünler, yulaf ezmesi gibi besinler hem bağışıklık sistemimizi korumakta, hem de eğlenceli bir beslenme şekli olmaktadır. Özellikle geceleri geç saatlere kadar oturup film izleyen, müzik dinleyen, evde uzun vakit geçiren ve bunları yaparken atıştırma ihtiyacı hissedenler için kilo aldırmayan sağlıklı abur cuburlar birebirdir.  Hareketin azalması ve stres gibi faktörlerde insanlarda yemek yeme eğilimine sebep olur.

Kendimizi atıştırmalıklardan soyutlamak zaten başlı başına bir yanlıştır. Ne yiyeceğimizi, ne zaman yiyeceğimizi ve ne kadar yiyeceğimizi iyi ayırt edersek her şeyden yiyerek kilo verebilir ve sağlıklı kalabiliriz. Bunun ilk adımı da zararlı abur cuburlar yerine kilo aldırmayan sağlıklı abur cuburları tercih etmek olmalıdır.

Bir önceki yazımızda akşam yemeğinde tüketilmesi gereken besinler başlıklı bir makale yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg