Kilo Aldıran Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo Aldıran Yiyecekler
22 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 281 kez okundu.

Zayıflamak istiyorsunuz ama bir türlü kilo veremiyorsanız, bu işte bir sıkıntı var demektir. Ya yediklerinize dikkat etmiyorsunuzdur ya da yediğiniz şeyler size kilo aldırıyordur. Kilo aldıran yiyeceklerin neler olduğunu merak ediyorsanız, biz sizin için araştırdık. Gelin hep birlikte göz atalım…

Pizza

Yüksek kalorisi ve yağ oranı ile oldukça dikkat çeken pizza zararsız görünse de maalesef ki en zararlı işlenmiş et ve peynir çeşitlerini içinde barındırmaktadır. Obezite, kalp hastalığı ve farklı kanser türlerine yol açtığı bilinen zararlı gıdaları barındırmaktadır. Bunun için pizzada uzak durmalısınız. Ama yine de ben pizza istiyorum derseniz; evde kendi pizzanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Dondurma

Gizli bir kilo yapıcı olan dondurma düzenli tüketilmemesi gereken besinler arasındadır. Ticari amaçla üretilmiş ve içerisinde fazlaca şekerin bulunduğu dondurmalardan uzak durmalısınız özellikle meyve ile yapılmış olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Hatta yapabiliyorsanız evden kendiniz yapabilirsiniz.

Patates kızartması ve cipsi

Dışarda tüketilen ve fast food zincirlerinin en çok sevilen ürünlerinden olan patates kızartması ve cipsi maalesef ki obezitenin en önde gelen sebebidir. Kızartma ile vücudunuza giren pek çok zararlı maddeyi saymakla bitiremeyiz. Haşlanmış patates ya da fırınlanmış patatesin kesinlikle daha sağlıklı olduğunu bilmelisiniz.

Fıstık ezmesi

Özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olan fıstık ezmesi en ok tüketilen zararlı besinler arasındadır. Yüksek tüketirseniz hızla kilo alacağınızı da bilmelisiniz. Düzenli spor yapan ve yaktığı enerjiyi yerine koymak isteyen sporcuların ve kilo almak isteyenlerin özellikle tercih ettiği yiyecekler arasındadır.

Ton balığı salatası

Oldukça kalorisi yüksek ve bir o kadar da yağlı olan ton balığı salatası özellikle aşkam tüketilmemeli. İnsanların en çok yaptığı hatalardan olan akşam yemeğinde sadece salata yemek, kendilerine verdikleri en büyük zararlardandır.

Sütlü çikolata

Sütlü çikolata yerine bitter yemeli ve hem aldığınız kaloriyi düşürmeli hem de kalp sağlığı ve beyin fonksiyonu gibi pek çok hastalığa iyi geleni tercih etmelisiniz.

Meyve Suyu

Kendinize yapacağınız en büyük kötülük meyvenin suyunu sıkıp içmektir. Direkt meyvenin kendisini tüketmelisiniz. Ayrıca kilo aldıran diğer içecekler ise; şekerli meyve suları, şekerli kahve ve çay ve alkollü içeceklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg