Kilo Aldıran Vitaminler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kilo Aldıran Vitaminler

Kilo Aldıran Vitaminler
1 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 448 kez okundu.

Vitaminler kilo aldırır mı? Hangi vitamini ne zaman kullanmak gerekir? Kilo aldıran vitaminler ile sağlıklı kilo almak mümkün mü? İşte tüm sorularınızın yanıtını bulabileceğiniz yerdesiniz. Vitaminler hakkında merak ettiklerinizi gelin hep birlikte inceleyelim.

Kimi kilo vermek ister ama kimi de kilo almak ister. Hem sağlıkla zayıflamak hem de sağlıklı şekilde kilo alabilmek en önemli detaydır. Sağlığınızı kaybettiğiniz zaman hiçbir şey eskisi gibi olmaz. İşte buna dikkat ederek seçimlerinizi yapmalısınız. Aslında zayıflamak ya da kilo almak için yapılması gereken tek şey sağlıklı beslenmektir. Bunun dışında herhangi bir şey yapmasanız da olur. Tabi birde sporu hayatınıza dahil etmelisiniz. Kas gelişiminiz ve orantısız gelişmemeniz için en önemli detaydır bu. Peki, kilo aldıran vitaminler nelerdir? Sorusunun yanıtını gelin hep birlikte inceleyelim.

Sağlıklı şekilde kilo almak istiyorsanız, almanız gereken vitaminler arasında; C Vitamini, D Vitamini ve Tiamin (B1 Vitamini) bulunmaktadır. Şimdi gelin hep beraber detaylara göz atalım.

İşte kilo almaya yardımcı olan vitaminler

C Vitamini

Öncelikle kilo alamama sebebinizi bulmalısınız. Mesela aşırı hızlı bir metabolizmanız varsa c vitaminini kesinlikle tüketmelisiniz. Günlük olarak normal seviyelerde c vitamini almalısınız. Ancak bir detaya dikkat etmelisiniz ki; C vitamini almanın mide bozukluklarına ve ishale sebep olduğunu unutmamalısınız. Yoksa daha kötü sonuçlara yol açabilir ve susuz kalabilirsiniz.

D Vitamini

Kemik sağlığımız için en önemlisi D Vitaminidir. Özellikle gebelik döneminde bazı eksikleri olan kadınlar ekstradan kullanması gereken vitaminler arasındadır. Kilo alma sürecini hızlandırmak ve daha sağlıklı kilo alabilmek için D Vitamini desteğine ihtiyacınız var.

Tiamin (B1 Vitamini)

En kolay tüketimi olan ve suda çözünen b vitaminlerinden Tiamin (B1 Vitamini) iştah açan özelliği ile bilinmektedir. Kilo almayı hızlandıran ve beraberinde sağlıklı bir beslenme programı ile hedeflediğiniz kiloya ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

Hem sağlıklı şekilde kilo almak hem de yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmek isterseniz, size sunulan fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Günlük olarak aktivitelerinize yani sporunuza kesinlikle dikkat etmelisiniz. Böylece kilo aldıran vitaminler ile hedefe daha da yaklaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg