Kendini iyi hissetmeyen hamileler için şifalı bitkiler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kendini iyi hissetmeyen hamileler için şifalı bitkiler

Kendini iyi hissetmeyen hamileler için şifalı bitkiler
15 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 637 kez okundu.

Hamilelik döneminde kendisini iyi hissetmeyen anne adaylarında görülen bu durum bazen ciddi bunalımlar ve krizlere sebep olduğu söylenmektedir. Hamile kadınların kendilerini iyi hissetmelerine faydalı olabilecek bir kaç şifalı bitki bulunmaktadır. Hamilelik döneminde doktora sorulmadan ilaç kullanmak çok tehlikelidir. Hatta hamilelerin uzman doktorlarının verdikleri ilaçlar dışında ilaç kullanması hem bebeği hemde kendisi için çok tehlikelidir. Hamilelik döneminde kendisini iyi hissetmeyen hamile kadınlar için şifa eczanesinde bir kaç bitki bulunmaktadır. Doktorların tavsiyesi ile kullanılabilen bu bitkilerden biri oğul otudur.

Oğul otu yaprağından demlenen şifalı çay ile kendini iyi hissetmeyen hamileler faydalanabilir. Ancak belirttiğimiz gibi zararsız bir bitki olan oğul otu’nun hamilelik döneminde kullanılması için doktorunuza danışmalısınız. Oğul otunun diğer faydaları için burayı tıklayın.

Oğul Otu Hamilelik döneminde kendini iyi hissetmeyen anne adayları hazırladıkları çaylardan en fazla günde 3 fincan içmelidirler. Bu konuda ki ölçü ve karışımın uzman hekim tarafından verilmesi tavsiye edilmektedir. Hamilelik döneminde rahatlatıcı olarak kullanılan oğul otunun bir diğer adları ise Acem Oyu, Kovan Otu, Limon Nanesi, Limon Otu Melisa Otu ve Turuncan olarak geçmektedir. Oğul otunun diğer ülkelerde bilin ismi ise Melissa Officinalis L.’dir.

Bir önceki yazımızda el ve ayak şişmelerine bitkisel çözümlerden bahsetmiştik, dilersiniz bu yazımızıda okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg