Kehribar Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kehribar Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Kehribar Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
12 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 899 kez okundu.

Kehribar taşı ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribar taşının ağrıyan yer bölge kadar büyük olması etkisini güçlendirir. Kehribar taşı soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit, ve astım tedavileri için boyun bölgesinde kullanılabilir. Kehribar taşı troid enfeksiyonları tedavisinde diğer taşlardan üstündür. Kehribar taşı ile sol elde oynandığında vücuttaki elektriği toplamaktadır. Kehribar taşı vücuttaki elektrik yükünü azalttığı için depresyona da faydalıdır.

Kehribar Taşının Özellikleri

Takı ve aksesuar yapımında yoğun olarak kullanılan ve özellikleri sebebiyle insanların en çok tercih ettiği değerli taşlardan biri olan kehribar ülkemizde en çok tespih ve kolye yapımında kullanılmaktadır. Şifalı taşlardan biri olarak anılan ve insan üzerinde birçok olumlu etkisi bulunan kehribar taşı çam ağaçlarının yıllar içinde fosilleşen reçinesinden oluşmaktadır. Piyasada başka maddelerden yapılan sahteleri de yoğun olarak bulunan kehribar taşının orijinali genellikle hava kabarcıkları, küçük çatlaklar bulundurmakta ve daha kusurlu bir görüntüye sahip olmaktadır.

Kehribar Taşının İnsan Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Kırmızıya çalan sarı bir renkte bulunan kehribar taşı, içerdiği amber asidi sayesinde doğal bir antibiyotik bulundurmaktadır. İnsana neşe vermesi ve hayata güzel tarafından bakmasını sağlaması kehribar taşının özellikleri arasındadır. Ayrıca stresi azaltarak, depresyona sebep olan etkenleri azaltmaktadır.

Bebekler üzerinde belirgin etkileri olan kehribar taşı özellikle son yıllarda bebeklere kolye yapımında yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Nazara karşı etkili olması ve bebeklerin diş çıkarma süreçlerini kolaylaştırması kehribar taşının faydaları arasında sayılabilir. Ayrıca bebekler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu ve salya üretimini azalttığı bilinmektedir. 24 ile 48 saat arasında etkisini göstermeye başlayan kehribar taşı doğal böcek ve sinekleri uzaklaştırıcı bir etkiye sahip olduğu için özellikle açık alanlarda bebekleri sineklere onlardan bulaşabilecek hastalıklara karşı korumaktadır.

Migren hastalığına karşı iyileştirici bir etki oluşturması, metabolizmayı hızlandırması, solunum hastalıklarına iyi gelmesi de kehribar taşının şifaları arasındadır. Özellikle kolye olarak kullanılması çok faydalı olan değerli taşlardan biri olan kehribar taşının guatr hastalığı gibi hormonlarla ilgili rahatsızlıklar üzerinde de iyileştirici etkilerinin olduğu bilinmektedir. Etkisine inanan kişiler için hem şifalı hem de şık bir alternatif oluşturan kehribar taşı birçok insan tarafından kullanılmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg