Kas Yırtılması İçin Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kas Yırtılması İçin Şifalı Bitkiler

Kas Yırtılması İçin Şifalı Bitkiler
30 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 15.861 kez okundu.

Araştırmaları ve bitkisel çözümleriyle birçok hastalığa çare bulan, dünyaca tanınmış bir isim olan Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu her sorunda olduğu gibi kas yırtılması sorununa da şifalı bitkiler ile çözüm buluyor. Profesörün geliştirdiği kürler yurtdışındaki üniversitelerde araştırma konusu haline gelmiş durumda. Buluşları ile 100 ün üzerinde patent sahibi olan İbrahim Saraçoğlu güvenilir ve etkili çözümler sunuyor. Kaslarınız liflerden oluşur ve kemiklerinizi sararak hareket etmenizi sağlayan sistemi oluşturur.

Kasların olması gerekenden fazla olarak zorlanması ve gerilmesi sonucunda kas yırtılmaları meydana gelebilir. Kas yırtılması olan bölge hareket etmenizi engellemez. Ancak yırtık olan bölgede şiddetli ağrılar ve şişlikler baş gösterebilir.

Büyük sıklıkla sporcularda görülen bu hastalık düşme, ağır kaldırma, kaza ve travmalar sonucunda da herkeste görülebilir. Bu hastalık hayati risk taşımadığından bir çok kişi tarafından görmezden gelinip, ihmal ediliyor. Fakat tedavi edilmezse ilerleyen süreçte yırtığın büyümesi, kopması, kireçlenme gibi güç kaybına sebep olabilecek etkiler gözleniyor. Kaslar üzerinde elle hissedebileceğiniz boşluklar olabilir. Soğuk kaslar yırtılmaya daha müsaittir. Bu nedenle egzersiz yapılmadan önce mutlaka ısınma hareketlerinin yapılması gerekir. Kas yırtılmasının belirtileri şunlardır

  • Yırtılma olan bölgede şiddetli ağrılar, şişlik ve kızarıklar
  • Güç ve hareket kaybı
  • Aniden ortaya çıkan şiddetli kramplar
  • Kasların bütünlüğünde yaşanan bozulmalar

Kas yırtılmalarında ilk etapta yapılması gereken yırtığın büyümesini engellemek ve içerde oluşan kanamayı durdurmak amaçlı yırtılmanın olduğu bölgeyi hareket ettirmeden dinlenmesini sağlamaktır. 2-3 saatte bir uygulanacak olan buz kompresi de kanamanın engellenmesini sağlayacaktır.

Ağrıların azalması için yapılan fizik tedavinin yanı sıra yumuşak doku masajları ve egzersizleriyle dokuların güçlendirilmesi sağlanabilir. Tabi ki ağrıların geçmesi ve yırtığın iyileşebilmesi için bunların yanı sıra Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da birçok önerisi mevcut. Kas yırtılmasının iyileşme süreci uzun olabilir. Destekleyici ve faydalı yöntemlerle bu süreci kısaltabilmeniz de mümkün. İbrahim Saraçoğlu kas yırtılması için şifalı bitkiler ve kürleri ile ilgili birçok faydalı bilgi veriyor. İşte bunlardan bazıları,

Testere Dişli Aslan Pençesi

Bu bitkinin kanamaları durdurmaya yardımcı özelliği vardır. Kas erimesi, kas yorgunluğu için kasları kuvvetlendirici bir şifaya da sahiptir özellikle çoban çantası denilen bir bitki ile karıştırıldığında harikalar yaratabiliyor. İbrahim Saraçoğlu’nun oluşturduğu bu kür ile kasların ve kemiklerin kuvvetlenmesini sağlayabilir ve kas yırtılmasının iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Hazırlanışı ve kullanımı: Kaynamakta olan bir su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi ve 1 tatlı kaşığı çoban çantasını ekleyerek 10 dakika boyunca kısık ateşte demleyin. Su ılındığı zaman akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı olarak tüketiniz. Günlük ve taze olarak 1 ay boyunca kullanın. İçine şeker veya tatlandırıcı herhangi bir madde eklemeyin.

Karabaş Otu

Yalancı lavanta otu olarak bilinen bu şifalı bitki vücut direncini arttırır ve vücudu rahatlatır. Aynı zamanda kanseri önleyici özelliği olduğu da biliniyor. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu bu bitkiyi kemik ve kas ağrılarını azaltmak için öneriyor.

Hazırlanışı ve kullanımı: 6-7 dal kurutulmuş karabaş otunu ufalayın. Üzerine bir su bardağı sıcak su ekleyip üstünü kapatın.8 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Her akşam yatmadan önce bir bardak olacak şekilde tüketin. Bunu 15 gün boyunca tekrar edin. Aspirin, antidepresan ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız veya herhangi bir tedavi altındaysanız karabaş otunu kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Melisa Otu

Rahatlatıcı ve sinirleri gevşetici özelliği bulunan melisa otu, halk arasında oğul otu olarak da bilinmekte. İbrahim Saraçoğlu ağrıları azaltmak ve kasları rahatlatmak amacıyla akşam yatmadan önce içilen Karabaş otuna ek olarak gündüz tüketilen 1-2 bardak melisa çayının kaslardaki ağrılara iyi geleceğini söylüyor.

Hazırlanışı ve kullanımı: 6-7 dal kurutulmuş melisa yaprağını ufalayın ve sıcak suda 10 dakika demlenmeye bırakın. Dilerseniz içerisine bal ilave ederek tüketebilirsiniz.

Ardıç Yağı

İbrahim Saraçoğlu ağrıyan kas bölgesine hakiki ardıç yağı ile yapılan hafif bir masajın ağrılara çok iyi geleceğini ifade ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg