Karpuz Suyu: Vücudu Temizler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Karpuz Suyu: Vücudu Temizler

Karpuz Suyu: Vücudu Temizler
20 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.171 kez okundu.

Kırmızı meyveler arasında olan karpuz, doğal bir antioksidandır. Diğer kırmızı meyve ve sebzeler gibi, karpuz da bol tüketildiğinde kalp sağlığına faydalı bir özellik gösterir.

Yaz aylarının keyifle içilen karpuz suyu hem tok tutucu özelliği hem de vücudu temizleyen özelliğiyle detoks yapmak isteyenlerin de tercihidir. Likopen içeren karpuz, kırışıklıkları önler ve cildin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda denize gitmeden önce içeceğiniz karpuz suyu, cildinizi mor ve ötesi ışınlardan koruyan özellik gösterir. Uzun vadede ise kolon, prostat ve akciğer kanserini önler. Cildinizi ve kalbinizi korumak için karpuz suyu tercih edebilirsiniz.

Karpuz tüketiminin artması kronikleşen böbrek taşı sorunlarının da düzelmesini sağlar. Özellikle yaz aylarında kullanacağınız bu formülle, böbrek taşlarından ve kumlardan kurtulabilirsiniz. Her iki kişi için çeyrek karpuz kullanmanız yeterli olacaktır.

Karpuz Suyunun Faydaları

  • Kilo vermek isteyenlerin de güvenle kullanabileceği karpuz suyu, kilo vermeye yardımcı olur,
  • İdrar söktürücü özelliği vardır,
  • Vücudu dengeler ve düzene sokar,
  • Böbreklere iyi gelir,
  • Kemik sağlığı için önemlidir,
  • Yağlanmayı önler,
  • Kas ve sinirlere iyi gelir,

A vitamini içeriğiyle göz ve cilt sağlığını korur, %90’ı su olan karpuz suyu herkesin düzenli olarak tüketmesi gereken bir meyve olarak bilinir.

Karpuz Çekirdeğini Ne Yapacağız?

Karpuz suyu kadar karpuz çekirdeği de oldukça faydalıdır. Hele ki diyabet hastalığı olanlar için mükemmel bir şifa olan karpuz çekirdeği, tansiyonu ve kalp sağlığını da olumlu etkiler. Vücuttaki yağ oluşumunu önleyen ve kurutulan çekirdekleri tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor. Birkaç gün suda bekletilen çekirdekleri güneşe kurumaya bırakıp yiyebilirsiniz.

Karpuz Ne Zaman Yenir?

Karpuz tüketimi yaz aylarında yapılır. Domatesten sonra üretilen en fazla kapasiteye sahip meyve karpuzdur. Çekirdekleri de suyu da normal biçimde yenilmesi de sağlığa son derece faydalıdır. Çocukların da son derece memnun kaldığı karpuz suyu tüketiminde böbrek taşı ve kumu olanlar da mucize sonuçlara ulaşabiliyor. Karpuz suyunun faydaları antikanserojen olması nedeniyle çok etkilidir. İdrarı arttırdığı için idrar yolu sorunlarının da kısa sürede giderilmesine yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg