Kara Lahananın Faydaları Nelerdir? Hangi Hastalıklara Şifa Olur? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kara Lahananın Faydaları Nelerdir? Hangi Hastalıklara Şifa Olur?

Kara Lahananın Faydaları Nelerdir? Hangi Hastalıklara Şifa Olur?
8 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 518 kez okundu.

İri yapraklı bitkiler arasında yer alan kara lahana, beyaz ve kırmızı lahana çeşitlerine göre bünyesinde daha fazla vitamin bulundurmaktadır. Kara lahana sağlıklı bitkiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kara lahana bitkisi pek çok hastalıklara karşı koruyucudur. Peki,  kara lahananın faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara şifa olur?

Kara Lahananın Faydaları

  • Bağışıklık sistemini güçlü hale getirir.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Enfeksiyonlara karşı koruyucudur.
  • Cilt ve saçları besler.
  • Ülsere iyi gelir.
  • İç organları korur.
  • Yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Kara lahana denildiği zaman akla ilk olarak Karadeniz yöresi gelmektedir. Karalahana bitkisi Türkiye’nin hemen her yerinde kolayca yetişebilmektedir. Kara lahana, çorbasından sarmasına kadar pek çok insan tüketmektedir. Karalahana bitkisi içerisinde yer aşan kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi minareller son derece fazla bulunmaktadır. Pek çok uzmanda devamlı olarak kara lahananın insan sağlığı konusunda son derece önemli olduğunu açıklamaktadır. Dünya üzerinde kullanım alanı geniş ve yaygın yer almaktadır.

Kara lahana pişmiş ya da çiğ olarak tüketilmektedir. Vücut üzerinde yer alan yaşlılık hormonlarını beslemesinden dolayı çok daha geç yaşlanma elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Kara lahana insan vücudunda yer alan hücrelerin yenilenmesini ve yıpranmasını en iyi şekilde engellemektedir. Doğal ilaç özelliği taşımaya devam eden bu besin, kanser hücrelerinin oluşumunu tam olarak engellemektedir. Kemik erimesi ve eklem hatalık problemlerine de karalahana bitkisi da çok iyi gelmektedir. İçerisinde yer alan özellikleri göz rahatsızlıklarını da çok iyi gelebilmektedir. Kansızlık problemine yardımcı olan karalahana bitkisi kan yapıcı bir özelliği bulunmaktadır Kara lahana pek çok hastalığa şifa olarak yer almaktadır.

Kara lahana kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır. Düşük kalori ve karbonhidrat ile yüksek miktarda lif oranlarını içerisinde bulundurmaktadır. İçerisinde bulunan lif metabolizmayı hızlı hale getirilen, besinlerin daha iyi sindirilmesi konusunda en büyük yardımcı bitkidir. Bununla beraber tokluk hissi yaratan bir bitkidir. Bununla beraber, düşük ve yüksek lif ile su içeriği sayesinde her zaman enerji seviyelerini arttırmaktadır.  Kara lahanaya çok fazla kalori eklemeye gerek kalmadan yemek kilo verme sürecine katkı sağlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg