Kalsedon Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kalsedon Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Kalsedon Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
30 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 741 kez okundu.

Negatif enerjiye ve nazara karşı kullanılan kalsedon taşı ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlayan taşlardandır. Öksürüğü azaltan ve ateşi söndüren taşlardan olan kalsedon taşı troid bezlerini sağlıklı tutar ve bunamayı önler.

Kuvars grubuna aittir. Parlak ve yarı opak bir görünüme sahiptir. Çoğunlukla mavi ve beyaz renklerde bulunsa da sarı, kahverengi, gri ve yeşil renklerde de bulunabiliyor. Hititlerden öncesine dayanan uzun bir geçmişi olan Kalsedon taşının anavatanı Anadolu’dur. Kadıköy taşı olarak da anılmaktadır. Roma döneminden sonra önemini kaybeden bu taş 1970li yıllardan sonra tekrardan parlayan bir yıldız haline gelmiştir. Bunlar kalsedon taşının özellikleri arasındadır.

Kalsedon Taşının Özellikleri

Ruhu besleyen ve inancı güçlendiren bir özelliğe sahiptir. Başarı ve gücün sembolü olarak görülen bu taş aynı zamanda rahat uyumanızı da sağlayacak olan taştır.

  • Günümüzde süs eşyası,oymacılık ve mücevher alanında kullanılmakta olup Anadolu’da Eskişehir’de çıkarılmaktadır. Farklı renk ve desenlere göre farklı isimler alır bu taş akik,oniks,jasp ve krizopras gibi.
  • Boğaz ve kök çakraları için kullanılmaktadır.
  • Cömertliği, hassaslığı ve yumuşak kalpli olmayı sağlar.
  • Adaptasyonu kolaylaştırır ve negatif enerjiyi yok eder ve mutluluğu arttırır.
  • Zihinsel, duygusal ve ruhsal besleyici olarak gelişim göstermenizde yardımcı olur. Zihni güçlendirerek unutkanlığı ve erken bunamayı önler.
  • İyi niyetli olmanın sembolü olan bir taştır.
  • Bu taşı yanınızda taşıdığınızda kötü düşüncelere asla sahip olmayacaksınız. Kalsedon taşı ile daha iyi bir insan haline geleceksiniz ve duyarlılığınızı arttıracaksınız.
  • Yengeç, aslan ve başak burcu olanların taşıdır. Başarı motivasyonu sağlar.
  • Kötü niyeti uzaklaştırdığı için insanı melankolilikten de uzak tutmaktadır.

Kalsedon taşının çok yönlü bir taş olduğunu hepimiz görmekteyiz  ve bir çoğumuz kullanmaktayız. Eğer sizde ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız almayı ve kullanmayı düşünebilirsiniz. Sağlığınıza kavuşmayı beklemek yerine şimdiden harekete geçmelisiniz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg