Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler
21 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 345 kez okundu.

Aslında küçük bir sorun gibi görünse de oldukça ciddi bir sorun olan kabızlık, günlük hayatınızı bile etkileyebilecek derece de olumsuz bir hastalıktır. Uzun süreli kabızlık durumlarında su bile içmek istemeyecek duruma gelebilirsiniz. Ancak en güzel tarafı düzenli beslenir ve bağırsak sisteminizi koruyacak olan yiyecekler tercih ederseniz, daha sağlıklı kalabilir ve kabızlıktan korunabilirsiniz. Peki, kabızlığa iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler

Elma

Lifli meyvelerin başında gelen elma, hem lezzetli hem de gün içerisinde rahatlıkla tüketebileceğiniz yiyecekler arasındadır. 180 gramında 5 gram yüksek lif bulunan elma mutlaka hayatınızda olmalı ve kabızlık sorunuzun giderilmesine yardımcı olmalıdır.

Ispanak

Yeşil yapraklı sebzelerin ne kadar sağlıklı olduğunu bilirsiniz. Bunlar arasında yer alan ıspanak, hazmı kolaylaştıran ve bağırsak hareketlerini düzenleyen bir sebzedir. Özellikle çiğ olarak taze taze salata şeklinde tüketirseniz daha çok faydasını görebilirsiniz.

Lahana

Lahana da aynı şekilde lifli besinlerden olduğu için hazmı kolaylaştırır ve bağırsak çalıştırır. Ayrıca 10 tane lahana yaprağını kaynatıp, soğuduktan sonra günde 2 bardak tüketirseniz kabızlık sorununuzu ortadan kaldırmış olursunuz.

İncir

Yüksek lif içeriğine sahip olan incir, bağırsaklardaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olacak en güzel meyvelerdendir. İnciri kuru hali ile de tüketebilirsiniz. Günde 5 tane kuru incir tüketerek üzerine içeceğiniz 1 bardak su sayesinde kabızlık yaşamazsınız.

Pırasa

İçerisinde barındırdığı bol vitamin ve minarel sayesinde şifa kaynağı olan pırasa, zeytinyağlı yemek ya da salatalarda tüketilebilir. Pirinçsiz şekilde yiyeceğiniz pırasa yemeğini mutlaka listelerinize eklemelisiniz.

Kayısı

Kayısı kurusu, taze kayısı ya da kayısı püresi, mutlaka hayatınızda olması gereken lezzetlerin başında geliyor. Kabızlık çekenlerin en çok tüketmesi gereken yiyecekler arasındadır. Hatta salatalarınızın üzerine bile rendeleyebilir ve güne 3 tane kuru kayısı yiyerek başlayabilirsiniz. Sinameki

Üzüm

Kabuğu ve çekirdeği tam anlamı ile bağırsak dostudur. 10 gram kuru üzümü 1bardak suda kaynatıp suyunu içerek ya da çiğ olarak tüketerek bağırsaklarınızı çalıştırabilirsiniz.

Günlük hayatınızda kolaylıkla tüketebileceğiniz ve hiç zorlanmadan bulabileceğiniz kabızlığa iyi gelen yiyecekleri inceledik. Şifa olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg