İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir?
5 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.330 kez okundu.

Bu yazımızda sizlere idrar yollarımız da meydana gelen enfeksiyon ile ilgili idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Mesane ve idrar çıkış kanalında mikroorganizmaların, bakterilerin sebep olduğu idrar yolu enfeksiyonu oldukça yaygın olan hastalık türlerinden biridir. İdrar yolu enfeksiyonu neden oluşur? Diye aklımıza bir soru gelebilmektedir. İdrar yolu enfeksiyonumuzun neden kaynaklandığını tespit edebilmemiz hastalığın tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Neden Oluşur?

 1. Cinsel birliktelik sonucu bakterilere cinsel organımızın maruz kalabilmesi sonucu oluşmaktadır.
 2. İdrarı uzun süre tutmak
 3. Menopoz
 4. Hamilelik
 5. Prostatın büyümesi
 6. Böbreğimizde taş ve benzeri şeylerin bulunması
 7. Bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu mücadele edebildiğimiz zararlı mikroorganizmalara karşı savunma direncini kaybetmemizden dolayı

İdrar Yolu Enfeksiyon Belirtileri Nelerdir?

 1. İdrar yapılır iken yanma olması
 2. Koyu bir şekilde sarı renkli akıntının gelmesi
 3. Sıklıkla idrara çıkma isteğinin olması
 4. Nedensiz bir şekilde oluşan uykusuzluk
 5. Sırtta oluşan ağrılar
 6. İdrarımızın ağır bir şekilde kokması
 7. Herhangi bir nedene bağlı olmaksızın ateşlenmeler

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Pratik Çözümler

İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen bitkisel çözümlerin ekseriyetinin sağladığı faydalardan birisi idrar miktarının artmasıdır. İdrar miktarında gözlemlenen artma sayesinde idrar yolu iltihabı hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. İdrar söktürücü olarak da isimlendirilen bitkiler idrar yolu enfeksiyonuna karşı gerçekten etkili bir fayda sağlayabilmektedirler.

 1. Çay ağacı yağı; Antibiyotik özelliğe sahip olmakta ve yaklaşık 10 damla bu yağdan su ile karıştırıp genital bölgemize sürmemiz idrar yolu enfeksiyonunda etkili olacaktır
 2. Kızılcık suyu; Antibiyotik özelliğine sahip olan kızılcık suyunu herhangi bir katkı maddesi şeker benzeri katmadan içmek idrar yolu enfeksiyonunda etkili sonuç almamıza yardımcı olacaktır.
 3. Elma sirkesi; Enzim ve mineral olarak zengin olan elma sirkesini iki yemek kaşığı kadar bardağa koyup içmek idrar yolu enfeksiyonunda oldukça etkili olabilmektedir. Ayrıca banyo işlemini yapar iken duş alacağımız suyun içerisine bir miktar elma sirkesi karıştırıp o su ile duş almakta oldukça faydalı olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg